10 listopada dzieci i pracownicy Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w stroje symbolizujące barwy narodowe naszego kraju.

O 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji #szkołaDoHymnu.

Najstarsza grupa zaprezentowała także program artystyczny.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego zawiera realizację treści o charakterze patriotycznym i obywatelskim. Dzieci z naszego przedszkola, już od najmłodszych lat, poznają symbole narodowe, historię Polski, zapoznawane są z legendami, pieśniami i tańcami naszego kraju, a także biorą udział we wszelkich wydarzeniach patriotycznych w przedszkolu oraz podczas lokalnych imprez.

11 listopada przedszkolna delegacja złożyła kwiaty pod tablicami pamiątkowymi na placu flagowym.