Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 11 Listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

11 Listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzona w tym roku 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się.

W Niemczy pod pomnikiem Obrońców Grodu z roku 1017 w dniu 10 listopada 2020r symboliczną biało – czerwoną wiązankę złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski, Sekretarz Gminy Urszula Adamczyk,  Skarbnik Gminy Marta Żłobicka – Wnuk, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Niemczy Wiesława Kajrys oraz delegacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy.

Reprezentanci społeczeństwa gminy Niemcza złożyli hołd wszystkim, którzy przez cały okres 123- letniej niewoli państwa, nie szczędzili sił by odbudować suwerenność i niepodległość Polski. Zarówno orężem w drodze walki zbrojnej czy w formie pracy organicznej, pracy nad zachowaniem kultury, języka i dziedzictwa narodowego, niezłomnie dążyli do wybicia się na niepodległość. Dla nich wszystkich, niezależnie od barw politycznych, często odmiennych przekonań ideowych, wspólna i bezdyskusyjna była Niepodległa Polska. Pielęgnowanie patriotyzmu poprzez upamiętnianie bohaterskich rocznic jak Święto Konstytucji 3 Maja, Stulecie Bitwy Warszawskiej Narodowe Święto Niepodległości i wiele innych to zadanie nas wszystkich.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz obchodzonego już drugi rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się i wspólnego uświetnienia patriotycznych obchodów.  W tym roku w związku z pandemią zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach, wszyscy możemy włączyć się w świętowanie we własnych domach. Nasz udział możemy pokazać poprzez wywieszenie biało – czerwonej flagi na budynku domu czy w oknach. Wyjątkową okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.