Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 18 czerwca 2019 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego pożegnaliśmy absolwentów z klas ósmych i klasy gimnazjalnej. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz Jarosław Węgłowski  razem z panią inspektor ds. oświaty Agnieszką Borowską i panią dyrektor Anną Kuźmińską wręczyli  absolwentom naszej szkoły stypendia naukowe i sportowe. Fundatorem stypendium jest Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza.

Stypendium naukowe otrzymali: z kl. VIII a Amelia Puka i Magdalena Krzyśko, z kl. VIII b Hubert Czyszczoń,  a z kl. III Gimnazjum Julia Mieczkowska, Sandra Durzyńska, Edyta Jędraszczyk i Filip Matras. Stypendium sportowe otrzymał Oskar Jędrysiak z kl. III G.

Najlepszym Absolwentem Szkoły Podstawowej został Hubert Czyszczoń z kl. VIII b, a Najlepszym Absolwentem Gimnazjum Julia Mieczkowska.

Pozostali wyróżnieni za wyniki w nauce: Nikola Ochał, Renata Kornaga, Kacper Goździarski, Jakub Sudół i Bartosz Tomczuk.

Wręczono także nagrody w konkursach przedmiotowych:

– konkurs języka angielskiego „The Big Challange” : I m Sandra Durzyńska, II m  Kacper Goździarski i III m Filip  Matras,

– konkurs z fizyki: Ogólnopolski Konkurs Fizyczny LWIĄTKO 2019 – wyróżnienie Bartosz Tomczuk

– najlepszy sportowiec dziewczęta: I m Julia Mieczkowska, II m Julia Rudnicka, III m Nikola Ochał,

– najlepszy sportowiec chłopcy: I m Kacper Szydziak, II m Sergiusz Szumilas i III m Nikodem Zalewski.

W turnieju tenisa stołowego, który odbył się podczas Powiatowego Dnia Aktywności I m w swojej kategorii zajął Bartosz Tomczuk, a III m Oskar Dąbrowski.

Turniej piłki nożnej „ O  Szczerbiec” wygrała w tym roku drużyna kl. VIII b.

Pani dyrektor  i opiekun SU pan Michał Paczkowski podziękowali  za pracę na rzecz szkoły przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Annie Kuriacie. Podziękowania otrzymali też rodzice wyróżnionych uczniów oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Najlepsi pan Roman Jarguz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Sandra Słobodzińska.

Podczas apelu przygotowanego prze klasę VII dokonano także przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.