Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 80. rocznica ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

80. rocznica ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA

Wrocław, Ostrów Tumski - 80. rocznica ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA ogłoszonych 06 marca 1938 roku w Berlinie. Uroczystości rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych złożeniem wieńców pod tablicą z Prawami Polaków spod Znaku Rodła czemu towarzyszył salut armatni Bractwa Kurkowego Miasta

K7F 9792

Wrocławia oraz symboliczne zapalenie 80 zniczy ułożonych w Znak Rodła. Apel Pamięci z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej Garnizonu Wrocław odczytał Komendant Garnizonu. Oprawę muzyczną tej części uroczystości zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. W intencji Rodziny Rodła w Archikatedrze Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim w 80. rocznicę ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył JE Ks. Abp Józef Kupny zaś homilię wygłosił JE Ks. Bp Ignacy Dec. W części artystycznej uroczystości wystąpiły trzykrotnie nasze „JOANKI”, przygotowane przez Panią Joannę Bagińską. Bardzo dziękuję Pani dyrektor Annie Kuźmińskiej, Pani Joannie Bagińskiej oraz licznie przybyłym ze swoimi pociechami rodzicom za udział w uroczystościach oraz pomoc okazywaną, aby nasza młodzież mogła tak wspaniale reprezentować Niemczę na uroczystościach we Wrocławiu. Serdecznie dziękuję.

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski

mt_gallery: