Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 900 000,00 zł dla Gminy Niemcza - rozstrzygnięto nabór wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

900 000,00 zł dla Gminy Niemcza – rozstrzygnięto nabór wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich

Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y). Rządowe wsparcie gminy przeznaczą na inwestycje. Wyniki naboru wniosków ogłosili w piątek (11 czerwca br.) w Rąbinie (woj. zachodniopomorskie) premier Mateusz Morawiecki i wiceminister Paweł Szefernaker. Gmina Niemcza pozyskała dofinansowanie do drugiego etapu budowy Strażnicy OSP w Przerzeczynie Zdroju. Szacowany koszt inwestycji to 1 950 000,00 zł. Uzyskano wsparcie w wysokości 900 000,00 zł!