Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza ATRAKCJE DLA KAŻDEGO: Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy ZAPRASZAMY w niedziele 16 grudnia - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

VII Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy już w najbliższą niedzielę. Tradycyjnie stoiska startują już od wczesnych godzin rannych tj. od godz. 8.00. Po Mszy św. ok. godz. 12 na scence obok kościoła odbędzie się otwarcie jarmarku i prezentacja wystawców. Występy artystyczne rozpocznie przedstawienie świąteczne związane z tradycją lokalną czyli wizyta Królowej Śniegu i Mikołajów zatytułowane “Oj biedna Niemcza, bo nawet Mikołaj zapomniał o prezentach”. W rolach głównych wystąpią: Paulina Dziedzic, Jarosław Węgłowski, Andrzej Osipowicz, Miłosz Wrzesiński, Paweł Rożek, Krzysztof Śmigasiewicz oraz Natalka Zawadzka, Mateusz Rutkowski, Szymon Szymański, Bartosz Milak. Kolejne występy estrady świątecznej przygotowują Przedszkolaki Przedszkola Publicznego w Niemczy, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy, zespół GRODZIANIE. Specjalną atrakcję przygotowują zaproszeni artyści w programie ELFY W FABRYCE ŚW. MIKOŁAJA (szczudlarze, bańki mydlane).

W ofercie: nieodpłatnie gorąca herbatka łakocie dla dzieci, GRZANIEC BURMISTRZA DLA DOROSŁYCH. Na straganach jarmarkowych m.in.: Wypieki świąteczne, gorąca czekolada, serki oscypki, uszka, ozdoby, dekoracje, książki oraz witraże wykonane w NOK !!!

PODCZAS JARMARKU WRĘCZONE ZSTANĄ NAGRODY ZA KONKURS HISTORIA W POEZJI!!!

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Niemczański Ośrodek Kultury