Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Bezpłatne badania dla mieszkańców woj. dolnośląskiego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Bezpłatne badania dla mieszkańców woj. dolnośląskiego

Do końca roku mieszkańcy woj. dolnośląskiego mają możliwość wykonania darmowego i anonimowego testu na obecność wirusa HCV, odpowiedzialnego za wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badania te można wykonać w poniższych placówkach ALAB laboratoria:

· Bogatynia, ul. Mickiewicza 11a

· Bogatynia, Pocztowa 13

· Bolków, ul. Wysokogórska 6

· Jelenia Góra, ul. Różyckiego 6

· Jelenia Góra, ul. Moniuszki 5a

· Kowary, ul. Sanatoryjna 15

· Legnica, ul. Płk. Karola Myrka 4b

· Lubin, ul. Jana Pawła II 92

· Oborniki Śląskie, ul. M.C. Skłodowskiej 31/I

· Oleśnica, ul. Armii Krajowej 1

· Polkowice, ul. Chełmońskiego 5a

· Syców, ul. Oleśnicka 25

· Wałbrzych, ul. Chrobrego 2

· Wałbrzych, ul. Obrońców Westerplatte 39

· Wrocław, ul. Legnicka 56

· Wrocław, ul. Nauczycielska 2

· Wrocław, ul. Hubska 76a

· Wrocław, ul. Joannitów 10/12

· Wrocław, ul. Ślężna 122/U5
W ubiegłym roku chorobę tę wykryto u 371 osób w województwie a wystarczy 15 minut i kilka kropli krwi, aby być pewnym czy nie doszło do zakażenia (zabiegi fryzjerskie, manicure, zabiegi stomatologiczne). Wirus HCV jest podstępny, gdyż jego objawy często są mylone z objawami grypopodobnymi. Nieleczony niszczy wątrobę, prowadząc do jej marskości i rozwoju raka wątroby. Warto skorzystać z takich badań i sprawdzić stan swojego zdrowia.