Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Budowa ścieżek rowerowych w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Budowa ścieżek rowerowych w Niemczy

Zakończono prace przy projekcie pn. Budowa ścieżek rowerowych wokół Stawu Zamkowego w Niemczy – etap I, w ramach którego powstała ścieżka rowerowa o długości 685 m. Projekt przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności terenu rekreacyjnego wokół stawu, a miłośnicy wycieczek rowerowych mogą śmiało przetestować nową ścieżkę.

Z nowej ścieżki możemy korzystać dzięki firmie DR INFRASTRUKTURA Sp. z o.o., która mimo ograniczonego czasu na wykonanie prac dołożyła wszelkich starań by dotrzymać umówionych terminów.

Koszt wykonanych prac wyniósł 149 411,79 zł, w tym 119 529,43 zł pochodzi ze środków Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, pozostała kwota to wkład własny Gminy pochodzący ze środków Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych. Środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.