URZĄD MIASTA I GMINYNIEMCZA

 

Home / Aktualności / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Niemczański Ośrodek Kultury

Charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości – zapisz się do konkursu

 

Szanowni Państwo,

Bezpłatny serwis edukacyjny edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na specjalne, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości za pośrednictwem internetu. Im więcej miłośników polszczyzny zaangażuje się w akcję, tym bardziej pokaźna kwota trafi do potrzebujących.

Każde rozwiązanie dyktanda to 1 złoty na cel charytatywny. Udział w dyktandzie jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Już teraz na stronie dyktanda uruchomiona została możliwość zgłaszania celów charytatywnych i społecznych. Mogą to być np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, do kogo trafią zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości.

W poprzedniej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zgromadzić siedem tysięcy złotych. Od tego czasu serwis znacznie się rozwinął, dlatego organizatorzy przewidują, że w tym roku zebrana suma środków sięgnie 20 tys. zł!

Rywalizacja będzie toczyła się w kilku grupach wiekowych, dzięki temu możemy zaprosić całe rodziny – dzieci, młodzież i dorosłych. Oprócz niesienia pomocy będzie to również idealna okazja, aby w tym szczególnym dniu zweryfikować swoje umiejętności językowe, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand opracują wybitni językoznawcy z Fundacji Języka Polskiego. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Pamiętajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!

Zapisy i zgłaszanie celów możliwe jest pod adresem:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze