Wielka obrona Niemczy 2017

Wycieczka uczniów na Ślężę

Więcej…W piątek 23 września uczniowie klas IIIb i IIb odbyli wycieczkę na Ślężę. Głównym celem wycieczki było" zdobycie" tej liczącej 718m.n.p.m góry. Młodzi turyści wspierani przez wychowawców i liczną grupę rodziców, rozpoczęli swoją wędrówkę od Przełęczy Tąpadła. Stąd dotarli na sam szczyt najczęściej uczęszczanym żółtym szlakiem.

Więcej…
 
Sesja wyjazdowa Rady Gminy Dzierżoniów w Niemczy

Więcej…Gmina Niemcza przygotowuje się do obchodów Milenium Obrony Grodu Niemcza 1017– 2017. Obrona Niemczy z 1017 roku była największą i zwycięską bitwą państwa polskiego, jaka miała miejsce na ziemiach powiatu dzierżoniowskiego. W uznaniu ważności tego wydarzenia, Rada Powiatu Dzierżoniowskiego, podczas wyjazdowej sesji, która odbyła się w Niemczy 31 maja 2016 r., podjęła stanowisko o nadaniu miastu Niemcza w roku 2017 tytułu „Honorowej Stolicy Powiatu Dzierżoniowskiego”.

Więcej…
 
Rozdanie nagród w konkursie literackim i kulinarnym

Więcej…W środę 28 września b.r. w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Milenijnych - Obrony Niemczy 1017-2017.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata

Więcej…23 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci wykonały plakaty promujące dbanie o naszą planetę. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali boisko szkolne i tereny wokół szkoły.Zebrane śmieci starali się odpowiednio posegregować.

Więcej…
 
Otwarcie Aktywnego Parku w Gilowie

Więcej…W ostatnią sobotę, tj. 24 września, nastąpiło oficjalne otwarcie Aktywnego Parku w Gilowie poprzedzone mszą świętą, którą odprawił ks. Grzegorz Jakuszewski. Po poświęceniu miejsca liczni obecni mieszkańcy mogli z przyjemnością korzystać już z zrewitalizowanego miejsca. Twórcami tego projektu jest Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów, która otrzymała grant z programu Lechstarter.

Więcej…
 
Pierwsza lekcja pływania

Więcej…W dniu 21 września klasy III b i II b Szkoły Podstawowej z Niemczy były w Aquaparku w Strzelinie, gdzie pod okiem instruktorów uczyły się pływać .Chociaż była to pierwsza lekcja, wszyscy poradzili sobie świetnie. Po skończonych zajęciach uczniowie z przyjemnością skorzystali z innych atrakcji basenu.

Więcej…
 
Piknik w Gilowie na nowym placu zabaw

Więcej…Nowy rok szkolny przyniósł uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie wiele niespodzianek. Czekała na nich wyremontowana szkoła i piękny nowy plac zabaw. Na jego oficjalne, szkolne otwarcie, zorganizowano piknik z pieczeniem kiełbasek. Słodki poczęstunek i napoje ufundowały trzy mamy, którym bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
Uczniowie NSP Gilów na meczu Śląska Wrocław

Więcej…Po raz kolejny uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie wraz z rodzicami wzięli udział w akcji „Dzieci na stadion”. W piątkowy wieczór na stadionie we Wrocławiu kibicowali piłkarzom Śląska Wrocław, którzy grali z Jagiellonią Białystok. Mimo przegranego meczu 0:4 wszyscy wspaniale się bawili.

Więcej…
 
Jubileusz 150 lat organów kościoła parafialnego w Niemczy

Więcej…W niedzielę 18 września 2016 o godz. 16.00 odbył się jubileusz 150 lat organów kościoła parafialnego w Niemczy. Wydarzenie to realizowane było w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 371

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?