Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza CZEKAMY NA NOWE PRZEDSZKOLE. Wrażenia i oczekiwania pedagogów z Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

CZEKAMY NA NOWE PRZEDSZKOLE. Wrażenia i oczekiwania pedagogów z Niemczy.

Poniżej publikujemy relację naszych pedagogów – pracowników Przedszkola Publicznego w Niemczy – z wizyty w nowym przedszkolu, na którym będzie wzorowana inwestycja w Niemczy.

Budowa zupełnie nowego przedszkola w Niemczy powoli staje się faktem. Już wkrótce ruszają niezbędne procedury i plany zmienią się w czyny.

Z całą pewnością będzie to placówka na miarę XXI wieku- bezpieczna i nowoczesna. Znamy już wstępne plany jej wyglądu i aranżacji przestrzeni.

Jak będzie ono wyglądać? Sprawdziły to dla nas trzy nauczycielki, które udały się w delegację do przedszkola w Kiełczowie- placówki, na której będzie wzorowane to niemczańskie.

Czego możemy oczekiwać?

– Na pewno przedszkole będzie większe i przestronniejsze. Wszystkie sale mają mieścić się na jednym poziomie. Zwiększy się także liczba dzieci mogących uczęszczać do placówki.

– każda sala będzie wyposażona w przylegającą do niej łazienkę oraz schowek na prywatne rzeczy danej grupy

– przedszkole ma być wyposażone w elektroniczne systemy ewidencji pobytu dzieci oraz monitoringu

– oprócz sal do zajęć i zabawy, w placówce powstaną oddzielne sale dla specjalistów (logopedy, psychologa, pedagoga) wyposażone w niezbędne sprzęty i pomoce terapeutyczne

– każda sala, oprócz nowych mebli, zabawek i pomocy dydaktycznych, wyposażona będzie w nowoczesne sprzęty multimedialne (tablice interaktywne, projektory itp.)

– planowane jest wydzielenie powierzchni na oddzielną stołówkę, gdzie wszystkie dzieci będą mogły zjeść posiłek oraz na specjalną dużą salę widowiskową (do występów publicznych, rytmiki, ćwiczeń gimnastycznych)

– ogród przedszkolny ma zostać podzielony na place zabaw dla dzieci młodszych i starszych

Przedszkole w Kiełczowie zrobiło na nas duże wrażenie i już nie możemy doczekać się własnego.

Środki na budowę przedszkola pochodzą z funduszy pozyskanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza- Jarosława Węgłowskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć, obejrzenia pomieszczeń przedszkola i podzielenie się z nami refleksjami.