Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Do 85% dofinansowania przy likwidacji „kopciucha”. NABÓR TRWA DO 26 LUTEGO. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Do 85% dofinansowania przy likwidacji „kopciucha”. NABÓR TRWA DO 26 LUTEGO.

Właściciele domków jednorodzinnych mogą już ubiegać się o środki na wymianę źródeł ciepła. Chodzi oczywiście o zmianę pieców węglowych na np. pompę ciepła (powietrze-woda), ogrzewanie elektryczne i ogrzewanie elektryczne wspomagane fotowoltaiką. Bardzo atrakcyjna jest wysokość dofinansowania, która może sięgnąć do 85% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie więcej niż 35 tys. zł.

14 lutego został ogłoszony dla mieszkańców Gminy Niemcza dodatkowy nabór wniosków o grant na wymianę kotłów stałopalnych w budynkach jednorodzinnych. Nabór prowadzony jest w ramach Projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD)”, realizowanego przez naszą gminę we współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych (https://cte.fea.pl/).

Pieniądze przekazywane są w formie grantów dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na likwidację „kopciucha” i przejdą na czyste źródła ogrzewania, jak pompa ciepła (powietrze-woda), ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie elektryczne w połączeniu z fotowoltaiką. Grant można przeznaczyć na zakup urządzeń i ich montaż.

Dla zainteresowanych udziałem w konkursie, kluczowym wymogiem jest rejestracja na stronie Projektu w Panelu Grantobiorcy: https://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy-drugi-nabor/. Pozwoli to w dalszej kolejności zamówić usługę opracowania audytu energetycznego swojej nieruchomości. Bez audytu nie można ubiegać się o dofinansowanie, gdyż jest on obowiązkowym załącznikiem do wniosku o grant. Koszt audytu nie jest objęty dofinansowaniem, ponosi go mieszkaniec.

Ogłoszenie naboru wniosków o grant

Nabór wniosków trwa do 28 lutego (może zostać wydłużony, w zależności od zainteresowania mieszkańców).