Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dobre wieści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dobre wieści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie – Zdroju

Niepubliczna Szkoła Podstawowa znajduje się w małej, uzdrowiskowej wiosce Przerzeczyn-Zdrój, w gminie Niemcza. Przez miejscowość biegnie międzynarodowa droga E-8.  Nasz szkoła jest prowadzona przez Stowarzyszenie E-Żaczek. Jest szkołą o prawach publicznych, co oznacza, że jest szkołą w której nie pobiera się żadnych opłat za naukę. Szkoła jest 8-oddziałową placówką. Posiada 8 sal lekcyjnych oraz salę gimnastyczną, które są sukcesywnie odnawiane i remontowane. Dzięki dofinansowaniom pozyskaliśmy bogato wyposażone sale w nowoczesny sprzęt (tablice interaktywne, komputery, tablety, tablety graficzne, laptopy, sprzęt nagłaśniający) Przy szkole funkcjonuje również gminny oddział przedszkolny, świetlica środowiskowa i filia M i G Biblioteki Publicznej w Niemczy. Dzieci uczą się w mało licznych klasach, co umożliwia indywidualne podejście do każdego. Szkoła zapewnia opiekę nad dziećmi po lekcjach w świetlicy szkolnej, następnie w świetlicy środowiskowej, z którą współpracujemy. Szkoła realizuje liczne projekty, dzięki którym odbywają się dodatkowe zajęcia rozwijające zdolności i wyrównawcze. Szkoła kładzie nacisk, aby przygotować uczniów do odnoszenia sukcesów, ale również do radzenia sobie z napotkanymi trudnościami. Szkoła bardzo ceni sobie współpracę z rodzicami, jak również ze środowiskiem lokalnym. W placówce realizowane są działania ze zdrowym stylem życia, kulturą i tradycjami naszego regionu, ochroną środowiska. W naszej placówce potrzeby i oczekiwania uczniów są na głównym miejscu. Wspólna praca na rzecz naszych wychowanków jednoczy społeczność szkolną i lokalną. Szkoła jest mała, kameralna i bezpieczna dla każdego dziecka. Dzięki temu, że jest mała liczebność uczniów  w oddziałach, wszelkie problemy rozwiązywane są na bieżąco. Żaden uczeń nie jest anonimowy. Aby zapobiegać bieżącym problemom prowadzone są działania profilaktyczne z pomocą specjalistów z zewnątrz. Podczas nauczania zdalnego zapewniliśmy naszym uczniom potrzebny sprzęt umożliwiający uczestnictwo w lekcjach. Często jeździmy na wycieczki szkolne i bierzemy udział w licznych konkursach. W szkole działa kółko teatralne tworzone we współpracy z biblioteką. Kadra nauczycieli tworząca naszą małą społeczność szkolną jest bardzo przyjazna. Nasze liczne działania mają miejsce także dzięki rodzicom, radnym i innym chętnym do pomocy osobom.

Szkoła angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Z ostatnich działań warto wymienić udział 1 czerwca  w Pikniku dobroczynnym w Przerzeczynie-Zdroju,  8 czerwca piknik szkolny w Przerzeczynie-Zdroju oraz udział w  Podlesiu na Nocy Świętojańskiej.

Szkoła przygotowała także występ patriotyczny na dzień 2 października 2021 w Niemczy z okazji Upamiętnienia Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza.