Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dożynki w Przerzeczynie – Zdroju już za nami - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dożynki w Przerzeczynie – Zdroju już za nami

W bardzo piękną słoneczną niedzielę 22 sierpnia odbyły się dożynki parafialne w Przerzeczynie – Zdroju. Mszę dożynkową celebrowali ks. kanonik Marian Chomiak oraz ksiądz kapelan WP. Władysław Jasica. Podczas ceremoniału chleba słowa podziękowań za pracę rolników wygłosili: zaproszony przez organizatorów gospodarz Gminy Niemcza Burmistrz Jarosław Węgłowski, gospodarz dożynek proboszcz Marian Chomiak oraz sołtys Przerzeczyna – Zdroju Bogumiła Mikulska – Płaneta.

W pięknym ceremoniale chleba uczestniczyli starosta dożynek Sylwester Ślusarczyk, starościna Krystyna Mielnik oraz sołtysi z parafii Przerzeczyn- Zdrój: Piotr Mielnik z Podlesia, Jarosław Dydo z Nowej Wsi Niemczańskiej, Sulisławice reprezentowała Stanisława Koprowska, Przerzeczyn – Zdrój sołtys Bogumiła Mikulska – Płaneta.

Podczas dożynek wystąpił zespół Górzanie z Piławy Górnej , Grodzianie z Niemczy, zabawę i tańce prowadził dj. imprezy płk WP Zbigniew Sadek . Wśród licznych atrakcji należy wymienić loterię fantów, przejażdżki samochodami retro, wozem bojowym OSP, liczne kramy a przede wszystkim znakomite dania i ciasta przygotowane przez gospodynie z parafii Przerzeczyn – Zdrój. Dożynki w ocenie gości i organizatorów należy uznać za nadzwyczaj udane przede wszystkim ze względu na bardzo, bardzo dużą ilość przybyłych gości na pierwsze w Gminie Niemcza dożynki, po pandemii w roku 2021.

Warto w tym miejscu zacytować słowa, które do uczestników i organizatorów w Przerzeczynie skierował burmistrz Jarosław Węgłowski:

Jako gospodarz Gminy Niemcza składam wielkie podziękowania i najwyższe wyrazy uznania, za trud pracy wszystkim rolnikom i gospodarzom, którzy od ziarenka do bochenka zadbali o wspaniałe zbiory i tegoroczne plony. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim Mieszkańcom Przerzeczyna – Zdroju, wszystkim Organizatorom, naszemu Gospodarzowi wydarzenia proboszczowi parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Przerzeczynie – Zdroju księdzu kanonikowi Marianowi Chomiakowi, Panu Staroście i Pani Starościnie dożynek, Przedsiębiorcom, niezawodnym jak zawsze Strażakom OSP z Przerzeczyna, wszystkim Artystom, Zespołom, a państwu życzę udanej zabawy przy najlepszych w gminie, znanych tylko w Przerzeczynie, daniach swojskiej kuchni.”

Poniżej zdjęcia z wydarzenia: