Home / Aktualności / Bez kategorii / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Duże zmiany przed niemczańskim magistratem. Już niebawem zobaczymy nowe urządzenie przestrzeni Rynku.

W ostatnich dniach zauważamy ogrom prac na niemczańskim Rynku. Zmiany w krajobrazie postępują błyskawicznie. Ruszył remont nawierzchni  przed niemczańskim ratuszem. Jak się okazuje ze względu na nierówności i nieestetyczny wygląd poprzedniej nawierzchni z kostki na placu, całość zostanie usunięta i pojawi się nowa nawierzchnia z kostki. Dodatkowo teren zostanie powiększony dzięki usunięciu szpetnych starych murków od strony Banku Spółdzielczego. Remont przejdzie także fontanna, która dostanie nową nieckę gdyż poprzednia co jeszcze widać jest nieszczelna i nieestetyczna. Wokół tej części placu pojawi się też nowy chodnik.

Prace w tej części prowadzi wykonawca remontu ulicy Piastowskiej, który jak nam przekazał od jutra tj. od 20 lipca będzie mógł prowadzić prace związane z remontem nawierzchni. Plac budowy zostanie oddany wykonawcy dzięki zakończeniu wszystkich prac przy wykonaniu nowych przyłączy prądu, wody, kanalizacji i gazu.

Tymczasem niemiłą niespodzianką okazał się brak nowych przyłączy, pod powierzchną wyremontowanej już części Rynku. Szkoda, że podczas tych prac prowadzonych jeszcze w 2010 i 2011 roku, za ok 1,5 mln zł ze spłacanego jeszcze dzisiaj przez naszą gminę kredytu, nie pomyślano o wymianie przyłączy. A przecież takie prace prowadzi się wtedy gdy nawierzchnia jest rozkopana. Pozostaje nam tylko zadać pytanie dlaczego tak się nie stało?

Tymczasem teraz rozkopywana jest nowa nawierzchnia w części wyremontowanego już rynku, gdzie zakładane są nowe rury gazociągu. Obecnie prace trwają na wysokości zakładu krawieckiego i jak się dowiedzieliśmy ciąg dalszy nastąpi.

Poniżej zdjęcia z prowadzonych prac z 15-19 lipca 2022 r.

Nowy gazociąg pod wyremontowaną nawierzchnią: