Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza DZIAŁO SIĘ! Pomysłowo, twórczo, ciekawie i wesoło - taki był Dzień Dziecka w  Szkole Podstawowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

DZIAŁO SIĘ! Pomysłowo, twórczo, ciekawie i wesoło – taki był Dzień Dziecka w  Szkole Podstawowej w Niemczy

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Niemczy odbywał się w inny niż zawsze sposób. Szkoła zaserwowała dzieciakom z okazji ich święta nie lada atrakcje, dobrze przemyślane i w efekcie super udane.  Warto zapoznać się z nadesłaną informacją oraz obejrzeć zdjęcia.

Klasy pierwsze i trzecia udały się na wycieczki.

Klasa I a odwiedziła leśniczówkę, gdzie spotkała się  z myśliwym panem Andrzejem Bośką. Dzieci poznały zwierzęta leśne, zobaczyły paśnik i lizawkę oraz miały okazję posłuchać dźwięków wydawanych przez róg myśliwski. Po wspólnym ognisku wesołe i szczęśliwe dzieciaki wróciły do Niemczy.

Klasa I b spacerowała po Arboretum Wojsławice. Dzieci przeszły szlakiem  pod nazwą NA TROPACH ZAGINIONEGO ŚWIATA. Podziwiały park w pełni rozkwitu, a po degustacji lodów wróciły do szkoły.

Klasa III, podobnie jak klasa I b, udała się ogrodu w Wojsławicach, gdzie po poznaniu drzew, które rosły w czasach dinozaurów, dzieci ruszyły na sam szczyt parku do miejsca, w którym znajduje się horoskop botaniczny. Po odnalezieniu swoich drzew, dzieci przeszły do georetum. Na koniec był czas na ognisko, szaleństwo  na placu zabaw,  lody i pamiątki.

Natomiast klasy, które pozostały w szkole czekała niezwykle wesoła impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Każdy chętny uczeń mógł przebrać się za przedszkolaka oraz przynieść swoje przybory szkolne w czymś, co nie jest plecakiem.  Uczniowie wykazali się ogromnym  poczuciem humoru, kreatywnością i pomysłowością.

Dla każdego ucznia Rada Rodziców ufundowała drobne upominki.