Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzieci uchodźców z Ukrainy już uczą się w niemczańskiej Szkole - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzieci uchodźców z Ukrainy już uczą się w niemczańskiej Szkole

Od ponad dwóch tygodni trwa wojna w Ukrainie. Dzieci uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Niemczy, zapisują się i z dnia na dzień zaczynają edukację w naszej niemczańskiej szkole. W klasach od pierwszej do ósmej w ubiegłym tygodniu przywitani zostali nowi uczniowie.

Dodajmy, że piątek 11 marca jeszcze przed rozpoczęciem nauki, Szkoła Podstawowa w Niemczy zorganizowała  dzień otwarty dla dzieci z Ukrainy przebywających w Niemczy. Goście  mogli obejrzeć szkołę wziąć udział  w zajęciach sportowych i plastycznych celem poznania naszej placówki oraz integracji.

Od poniedziałku planowane jest także przyjmowanie dzieci do Przedszkola Publicznego w Niemczy.

Poniżej zdjęcia z zajęć integracyjnych w Szkole Podstawowej w Niemczy: