Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Dziecka  jakiego jeszcze w Niemczy nie było - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Dziecka  jakiego jeszcze w Niemczy nie było

Moc atrakcji i niespodzianek dla dzieci taką ideę przedstawił Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, rzucając pomysł organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka.

Jak wypadł festyn?

Już od godzin południowych wystartowały zabawy, malowanie kredą, malowanie twarzy, tatuaże, dmuchańce oraz gry i zabawy sprawnościowe, które prowadzili nauczyciele WF-u ze Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Pierwszą gwiazdą zaproszoną na festyn były Mażoretki z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Po pierwszym tańcu Mażoretek nastąpiło uroczyste otwarcie Placu Zabaw.  W przecięciu wstęgi przy średniowiecznych fanfarach uczestniczyła delegacja dwudziestu  dzieci ze wszystkich szkół gminnych oraz Przedszkola w Niemczy. Dzieciom,które otrzymały nożyczki,  towarzyszyli małżonka Burmistrza Niemczy Wiesława Węgłowska oraz Zastępca Burmistrza Niemczy Leszek Lupa. Na placu zabaw na dzieciaki czekała niespodzianka. Po odsłonięciu zjeżdżalni, na wieżyczce z herbem Niemczy ukazał się średniowieczny hejnalista (Sebastian Gruszczyk uczeń NSP Przerzeczyn- Zdrój), który na cztery strony świata odtrąbił otwarcie placu zabaw.

Po otwarciu placu zabaw dzieci podziwiały  Mażoretki –  piękne tancerki w paradnych strojach, w najnowszych układach choreograficznych.
Kolejnymi gwiazdami byli  trzej utalentowani muzycznie bracia  8 –  letni Maxim grający na sksofonie, 12-letni pianista Vladislav, laureat konkursów pianistycznych, a  na gitarze zagrał i zaśpiewał 17- letni Dima. Trzej bracia z Odessy  goszczą w Niemczy w związku z wojną w Ukrainie.

Kolejną gwiazdą był Zespół Pieśni i Tańca Poloneziaki. Zespół współprowadzony jest przez Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie oraz Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność. Na niemczańskim festynie zespół zaprezentował swój najnowszy musical „Bajeczna impreza”

Na wysokim poziomie zaprezentowali się także uczniowie szkół z Gminy Niemcza oraz niemczańskiego Przedszkola w Konkursie Prezentacji Estradowych o nagrodę Burmistrza Niemczy.

Decyzją Jury I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa w Niemczy, która w nagrodę pojedzie do Minieurolandu na wycieczkę ufundowaną przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie za swoją prezentację otrzymała II miejsce i wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach.

Wyróżnienie i wycieczkę do stadniny koni  Dubelbar w Podlesiu otrzymały Przedszkolaki.

Drugie wyróżnienie i wycieczkę z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury otrzymała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie – Zdroju.

Małżonka Burmistrza Niemczy Wiesława Węgłowska wręczyła wyróżnienie dla młodego talentu z naszej Gminy. Statuetkę Niemczański Motyl decyzją Burmistrza Niemczy otrzymał Jakub Głowacki, uczeń NSP Gilów za wspaniałe sukcesy, które już osiągnął w tańcu towarzyskim.

Znakomitą niespodzianką dla dzieciaków okazał się występ zespołu SFERA – Jakuba Ciąpały i Juli Stawskiej. Układy taneczne HIP HOPU tańczyły wszystkie dzieciaki na festynie. Znakomity popis przygotował były instruktor Breac Dance w NOK Daniel Dużyk z zespołem.

Niespodzianki przygotowała także nasza niemczańska młodzież. Na wieczorną dyskotekę ferię barw przygotowali Hania Milak, Adrian Polański, Tosia Czesak, Bartek Milak i Kasia Szlama. Cała ta grupa uczestniczyła w przygotowaniach festynu pomagając w dekorowaniu placu festynowego balonami (430 szt).

Największe emocje towarzyszyły naszym młodym uczestnikom podczas losowania nagród.

Wśród  nagród losowanych przez skarbnika Gminy Niemcza Martę Żłobicką -Wnuk  dwadzieścia ufundował Burmistrz Jarosław Węgłowski, banknot NBP wartości 100 zł dołożył do nagród prowadzący imprezę Andrzej Kukuła.

Wszyscy czekali na wyniki losowana trzech najcenniejszych nagród ufundowanych przez sponsorów.

Wspaniały rower ufundował ROBERT JASZCZYKOWSKI – FIRMA PPHU VIRO Z KIETLINA.

Hulajnogę ufundował  RADOSŁAW ROSIŃSKI I DIANA ZAJĄCZKOWSKA ROSIŃSKA FIRMA DR INFRASTRUKTURA Z KOŹMIC

Plecak i piłkę sportową ufundował  MARCIN JARGUZ KLUB SPORTOWY NIEMCZANKA NIEMCZA

Rower trafił do szczęśliwej Marysi uczennicy Szkoły Podstawowej w Gilowie, nagrodę wręczyła Wioletta Jaszczykowska.

Hulajnogę wylosował Franek  uczeń I klasy Szkoły Podstawowej w Niemczy a wręczała Diana Zajączkowska – Rosińska.

Dodajmy, że wśród wielu nieodpłatnych atrakcji przygotowanych dla dzieciaków były też zajęcia artystyczne z Biblioteką, malowanie twarzy, przejażdżki na czterech kucyach w parku, przejazdy trzema wozami strażackimi,  oraz poczęstunek słodkimi goframi i hot dogami za aktywny udział w występach i atrakcjach.

Wszystkie aktywnie uczestniczące w festynie dzieciak otrzymały w prezencie od Burmistrza pamiątkowe koszulki z basztą.

Nie zabrakło jak zawsze lokalnych wystawców, Kół Gospodyń Wiejskich z ofertą smakowitości oraz pięknej oprawy motocyklistów.

Festyn dla młodzieży zakończyła dyskoteka z ferią barw. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna dla dorosłych przy znakomitym zespole DEXTER.

Wszyscy dorośli zaangażowani w pracę na rzecz festynu spisali się na medal, a nasze dzieciaki z pewnością długo będą pamiętały wyjątkowe występy, atrakcje, nagrody i wspaniałą zabawę.

Niewątpliwie Burmistrz Jarosław Węgłowski, który zaskakuje nas ciągle nowymi pomysłami, tym razem przekonał już chyba największych niedowiarków, że ma bardzo dobre pomysły. Tym razem był to właśnie  Festyn z okazji Dnia Dziecka w dniu 4 czerwca 2022 na placu przy Baszcie Miejskiej w Niemczy.

poniżej nasze  zdjęcia.

Zapraszamy naszych Czytelników do współpracy do nadsyłania ciekawych zdjęć z festynu, które chętnie opublikujemy. Zdjęcia można przesyłać na adres (rkukula@um.niemcza.pl)