Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Dziecka w Niemczy w sobotę 3 czerwca 2023. Festyn dla wszystkich dzieci z całej gminy. Zapraszamy!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nową tradycją naszej gminy stało się organizowanie dużych wydarzeń z okazji Dnia Dziecka. Zgodnie z pomysłem Burmistrza Jarosława Węgłowskiego, po raz pierwszy Dzień Dziecka w formie dużego wydarzenia plenerowego, został zorganizowany w roku 2022. Impreza udała się znakomicie, było mnóstwo gwiazd estrady, liczne konkursy, tańce, moc nagród, niespodzianek i atrakcji.

Zarówno w ocenie organizatorów jak i uczestników pomysł był świetny, realizacja udana więc również w tym roku, Burmistrz zdecydował o przystąpieniu do organizacji drugiego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka.

Z inicjatywą organizacji tegorocznej imprezy, wystąpiła Szkoła Podstawowa w Niemczy. Do współpracy przystąpiły wszystkie instytucje i jednostki naszej Gminy. W spotkaniach organizacyjnych oraz w przygotowaniu całej imprezy biorą udział: Szkoła Podstawowa w Niemczy, Szkoły Niepubliczne z Przerzeczyna – Zdroju i Gilowa, Urząd Miejski, Niemczański Ośrodek Kultury, Miejska i Gmina Biblioteka Publiczna w Niemczy, Ośrodek Pomocy Społecznej z Klubem Senior + oraz Przedsiębiorstwo Komunalne.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu na sobotni festyn zaplanowano bardzo wiele niespodzianek i atrakcji dla wszystkich dzieci, które zechcą skorzystać z zaproszenia. A, że warto w sobotę o godz. 11.00 przyjść na teren boiska Szkoły Podstawowej w Niemczy, to już widać na plakacie i przedstawionym programie świętowania Dnia Dziecka.

A w programie zaplanowano m.in.

ofertę zajęć sportowych jak:

– Aerobic/Taniec

– Turniej tenisa stołowego

– Gry i zabawy z piłkami

ofertę zajęć artystycznych takich jak:

– Animacje

– Występ seniorów

– Warsztaty gry na bębnach

– Pokaz iluzjonisty

– Malowanie twarzy

– Pokaz mody

– Malowanie odlewów gipsowych

– MALOWANIE MURALA, GRAFFITI

Ponadto w programie:

Pokazy strażackie, dmuchańce, przejażdżki motocyklami, popcorn i gofry, Food – Truck – Lodyland

Na miejscu będą również alpaki i kucyki. Dla wszystkich chętnych również zajęcia z dogoterapii.

Informujemy, że dzieci z terenów wiejskich będą dowożone na festyn transportem Szkoły Podstawowej w Niemczy. Autobus będzie w każdej wsi, natomiast szczegółowy rozkład jazdy przedstawimy na naszej stronie pod koniec przyszłego tygodnia.

Poniżej plakat:

Zapraszamy także do obejrzenia relacji z Dnia Dziecka w roku 2022 w Niemczy