Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Edukacji Narodowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Edukacji Narodowej w Niemczy

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas dla wszystkich pracowników oświaty.  Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza – Jarosław Węgłowski skierował życzenia do Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej w Niemczy im. Bolesława Chrobrego oraz Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Przedszkola Publicznego Zaczarowany Gród.

W Szkole Podstawowej w Niemczy zorganizowano zgodnie z tradycją szkolną w Dniu Edukacji Narodowej   święto pierwszaków i pracowników szkoły. Szkoła gościła: Sekretarz Gminy Niemcza Karolinę Bieńko, Inspektora oświaty Agnieszkę Borowską oraz Sandrę Słobodzińską przewodniczącą Rady Rodziców. Licznie przybyli także rodzice uczniów klas młodszych oraz grono pedagogiczne.

Pierwszą częścią uroczystości był występ klasy pierwszej, ślubowanie i pasowanie pierwszaków na ucznia. W drugiej części wystąpiły klasy drugie i trzecia. Były piosenki, tańce i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Życzenia od Burmistrza Niemczy przekazała Sekretarz Gminy Niemcza Karolina Bieńko.

W Przedszkolu Publicznym Zaczarowany Gród w Niemczy Zastępca Burmistrza – Leszek Lupa złożył życzenia oraz podziękowania  za trud i zaangażowanie w codzienną pracę w edukowaniu i kształtowaniu postaw najmłodszego pokolenia,  na ręce Dyrektor Przedszkola – Anny Fuszary dla  Nauczycieli i Pracowników Przedszkola.

Poniżej zdjęcia z wydarzeń:

link do zdjęć ze Szkoły w Niemczy: