Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Niemczy

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.
Uczniowie klas 1-3 szkoły Podstawowej w Niemczy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z Kubusiem Puchatkiem podczas przygotowanej dla nich imprezy czytelniczej. Czekało na nich wiele atrakcji, a towarzyszyły im przyniesione z domu misie.
Trzecioklasiści wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania fragmentów „Kubusia Puchatka”. Wszyscy wykazali się doskonałą umiejętnością wyraźnego i wyrazistego czytania, a nagrodzeni zostali: Maksym Maksymow i Julia Pelc – I miejsce, Michalina Rożek i Zuzia Janisz – II miejsce. Zwycięzcy, w ramach akcji czytelniczej Starsi czytają młodszym, czytali fragmenty bajki o Kubusiu Puchatku młodszym kolegom i koleżankom, czym sprawili im wielką radość. Towarzysząca Puchatkowi „szkolna pani doktor” przypomniała uczniom o zdrowym odżywianiu i unikaniu nadmiaru cukru, którego jest tak dużo w ulubionym miodku misia i zmierzyła obwód brzuszka każdego przyniesionego pluszaka. Właściciele najszczuplejszego i najgrubszego misia otrzymali słodkie nagrody. Uczniowie kl.1a zrobili przestrzenne misie, a kl.2 przygotowała wystawkę pokolorowanych pięknie misiów, kl.1b opowiadała o misiowych bohaterach.
Klasa III poznała postać niedźwiedzia Wojtka, który wraz z polskimi żołnierzami brał udział w walkach podczas II wojny światowej.
Cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości!
Imprezę przygotowały: pani bibliotekarka i panie wychowawczynie z kl.1-3.