Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza E-Senior. Darmowe szkolenia komputerowe dla seniorów + tablet na własność - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

E-Senior. Darmowe szkolenia komputerowe dla seniorów + tablet na własność

Fundacja Partycypacji Społecznej od marca 2019 roku rozpocznie zapisy chętnych na szkolenia.

Działania projektowe zaplanowano na 3 lata. Wsparcie skierowane jest do Seniorów wyłącznie z gmin, które wcześniej zadeklarowały udział w Projekcie – w tym do seniorów z terenu GMINY NIEMCZA.

Szkolenia umożliwiają każdemu Uczestnikowi Projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności:

• obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT;
  • kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym Seniora (komunikacja online,
    e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).

W Projekcie zaplanowano różne działania z Seniorami.

I. Szkolenia kompetencji cyfrowych:

1. poziom podstawowy – dostosowane do potrzeb i możliwości Seniorów (tematyka, czas i atmosfera zajęć), realizowane są w dwóch wersjach:

• szkolenia standardowe – 60 godzin zajęć dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu;
  • szkolenia rozszerzone – 90 godzin zajęć dla osób, które nie posiadają doświadczenia w komunikacji on-line i w pracy z komputerem oraz z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność, wymagają dłuższego wsparcia.

2. poziom zaawansowany – 30 godzin dodatkowych szkoleń tematycznych dla osób, które będą chciały pogłębić podstawowe kompetencje cyfrowe (np. w zakresie fotografii cyfrowej, blogosfery, finansów online itp.)

II. Projekty animacyjne – grupowe działania aktywizujące Seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i narzędzi IT (np. tworzenie grup dyskusyjnych i hobbistycznych online, klubów książki, miłośników filmu, sztuki, fotografii czy też turystyki, kultury i historii lokalnej, tworzenie stron/blogów przez pasjonatów itp.)

Każdy z Uczestników otrzyma kilkumiesięczne wsparcie w Projekcie. Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem mobilnych pracowni komputerowych i tabletów.

Senior, który będzie obecny na zajęciach, po zakończeniu szkolenia otrzyma TABLET na własność.