Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Elektroniczna legitymacja emeryta – rencisty 2023. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Elektroniczna legitymacja emeryta – rencisty 2023.

Dotychczas legitymacja emeryta i rencisty wydawana jest tylko w postaci plastikowej karty o rozmiarach dowodu osobistego. Od stycznia 2023 r. będzie można korzystać z jej wersji elektronicznej w aplikacji mObywatel. Dotychczasowe dokumenty zachowują ważność, a wersja elektroniczna będzie dostępna na wniosek zainteresowanego emeryta lub rencisty.

Legitymacja emeryta-rencisty to cyfrowy dokument, który daje możliwość skorzystania ze zniżek i ulg.

Legitymacja emeryta i rencisty. Ulgi i zwolnienia:

• zniżki na przejazdy komunikacją miejską,
  • zwolnienie z części opłat za rehabilitację,
  • odliczenie od podatku leków przepisanych przez lekarza na kwotę powyżej 100 zł,
  • zwolnienie z abonamentu RTV,
  • zniżki na przejazdy koleją.

Legitymacja emeryta-rencisty jest dostępna w aplikacji mObywatel w wydaniach:

• o numerze 3.4.1 (18.148) wzwyż dla systemu Android
  • oraz o numerze 2.7.0 (753) wzwyż dla systemu iOS.

Aplikację możesz pobrać ze sklepów Google Play lub App Store i zainstalować ją na swoim smartfonie.

szerzej:https://www.gov.pl/web/mobywatel-w-aplikacji/legitymacja-emeryta-rencisty

poniżej plakat oraz zdjęcia instruktażowe: