Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. B. CHROBREGO W NIEMCZY - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. B. CHROBREGO W NIEMCZY

Dnia 11.05.2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Niemczy Europejski Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Poprzez organizowanie takiego dnia staramy sie pokazać, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, oraz przy okazji dobrze się bawić.

9

W tym roku postawiliśmy na muzykę, zabawę, pyszne potrawy z różnych stron świata ( podziękowania dla rodziców). Klasy po wsześniejszym wylosowaniu nazwy kraju otrzymały następujące zadania do przygotowania razem z: piosenka, taniec, stoisko, potrawa, strój, test wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Na koniec imprezy czekały ich jeszcze rzuty do kosza i skoki na skakance. Klasa IVB była gospodarzem całego wydarzenia, przygotowując program artystyczny rozpoczynający DZIEŃ EUROPEJSKI.
Zwycięzcami tegorocznych zmagań, po bardzo wyrównanej walce zostali:
I miejsce – klasa V- Francja
II miejsce klasa -VI- Hiszpania
III miejsce -klasa VIIA- Węgry
Pozostałe klasy zaprezentowały się również wspaniale, przegrywając często tyko jednym punktem, jak klasa IVA (Grecja) z klasą VIIA ( Węgry). Dziękujemy za zabawę klasie VIIB ( Niemcy), II Gimnazjum ( Wiekla Brytania) i III Gimnazjum ( Włochy).
Klasy I- III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami byli naszymi gośćmi, dekorując przepięknie z tej okazji swoje klasy i korytarz.
Nagrody i słodycze dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie zostały ufundowane przez: URZĄD MIASTA I GMINY NIEMCZA, FIRMĘ LEONI KABEL POLSKA Sp. z o.o.POLSKA, RADĘ RODZICÓW, FIRMĘ SiGTechnik IWONA i SEBASTIAN GAWARZEWSCY ORAZ WYDAWNICTWO LEKTOR KLETT.
Tekst: I. Dobosz-Czyszczoń mt_gallery: