Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 w Szkole Podstawowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 w Szkole Podstawowej w Niemczy

W szkołach z całej Europy w dniu 30 września, świętowany był Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Ten dzień to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 r. w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło sią niemal 1000 placówek! Ponieważ w Polsce jest teraz ponad 800 tysięcy dzieci z Ukrainy, to obchodzić ESSD organizowaliśmy  razem z nimi.  Akademia Krokieta i Lamy (partner wydarzenia) przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach – ich kulturze, języku i geografii. Jak się okazało w ruchu, już teraz rozumiemy się doskonale!