Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Film instruktażowy dla obywateli Ukrainy: numeru PESEL, mObywatel oraz Profil Zaufany. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Film instruktażowy dotyczy procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy od 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Polski.
Tutorial został podzielony na trzy części.

Pierwsza z nich pokazuje kroki związane z nadaniem numeru PESEL:

Kto może uzyskać?
Gdzie dostać numer PESEL?
Co musisz przygotować?
Jak dostać numer PESEL?
Ile będziesz czekać?
Ile zapłacisz?

Druga część dotyczy Profilu Zaufanego oraz objaśnia proces jego założenia.

Trzecia część filmu dotyczy niezbędnych informacji związanych z aplikacją mObywatel i dokumentu Diia.pl przygotowaną dla obywateli Ukrainy.

Film instruktażowy

Wniosek o nadanie nr PESEL