Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Gmina Niemcza sygnatariuszem Deklaracji Sudeckiej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Gmina Niemcza sygnatariuszem Deklaracji Sudeckiej

W czwartek 29 marca Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski podpisał Deklarację Sudecką, tym samym zamykając listę sygnatariuszy tegoż dokumentu. Składając podpis wśród ponad 100 innych włodarzy gmin i powiatów Burmistrz Niemczy przyłącza się do wizji stworzenia nowego, spójnego planu modernizacji i rozwoju południowej części województwa dolnośląskiego. Przyjęcie strategii dla Przedgórza Sudeckiego i Sudetów na lata 2020-2030 oraz włączenie jej do strategii całego województwa dolnośląskiego pozwoli Gminie Niemcza ubiegać się o znaczne środki finansowe z budżetu państwa i Unii Europejskiej w najbliższych latach.

DSC 0306

Jest to szansa na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym między regionem północnym i południowym Dolnego Śląska. Oto pełna treść Deklaracji Sudeckiej: http://www.regioset.pl/pdf/Deklaracja_Sudecka.pdf mt_gallery: