Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Grodzianie  z Niemczy jednak niezastąpieni, nie tylko na dożynkach!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Grodzianie  z Niemczy jednak niezastąpieni, nie tylko na dożynkach!!!

W poniedziałek 30 września po zakończeniu cyklu dożynkowego w Niemczy oraz wielu innych wydarzeń Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski oraz Sekretarz Gminy Niemcza Hanna Piwowarska  odwiedzili zespół Grodzianie. Podczas poniedziałkowej próby w Niemczańskim Ośrodku Kultury przedstawiciele władz Niemczy złożyli podziękowania członkom zespołu, którzy nie ukrywali swojego wzruszenia i zaskoczenia.. Wszyscy członkowie zespołu otrzymali w podziękowaniu m.in. medale pamiątkowe I Marszu Chrobrego. Burmistrz i Sekretarz wyrazili słowa uznania za zaangażowanie zespołu, który przygotował Misterium Chleba z występem na dożynkach w Przerzeczynie – Zdroju, Gilowie i Podlesiu. Ponadto zespół wystąpił w ostatnim czasie na I Etno Jarmarku w Kłodzku na festynach w Podlesiu, Wilkowie Wielkim, w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy i przygotował oprawę muzyczną podczas przywitania I Marszu Chrobrego w Niemczy.

Grodzianie pomimo wieku, chorób, systematycznie pracują i często występują, są gotowi do występów podczas licznych uroczystości patriotycznych w Niemczy byli zaskoczeni wizytą Burmistrza. Jak powiedział kierownik Zespołu Andrzej Kukuła: my już nie pamiętamy kiedy ktoś z władz przyszedł nam podziękować za pracę, a działamy już ponad 14 lat. W przyszłym roku Zespół będzie obchodził jubileusz 15 – lecia.

Zarówno Burmistrz Jarosław Węgłowski jak i sekretarz Hanna Piwowarska zapewnili, że o jubileuszu nie zapomną. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Rozmawiano o dotychczasowych dokonaniach zespołu, nagrodach oraz planach na przyszłość.

Poniżej zdjęcia: