Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza I miejsce –  Zofia Basiów – Szkoła Podstawowa w Niemczy, opiekun: Adam Woźniak - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

I miejsce –  Zofia Basiów – Szkoła Podstawowa w Niemczy, opiekun: Adam Woźniak

Z Przyjemnością informujemy, że reprezentantka Niemczy Zosia Basiów w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego PEGAZIK w gronie 33 uczestników, zajęła I miejsce.

Eliminacje na poziomie dolnośląskim odbędą się: 25 kwietnia (kategoria młodsi) w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Zosia będzie podczas eliminacji wojewódzkich reprezentowała Powiat Dzierżoniowski. Gratulujemy naszej Zosi.

Poniżej informacja nadesłana przez organizatorów:

W dniach 14, 15.03.2023 r., w  Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyły się miejsko – powiatowe eliminacje XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”

JURY W SKŁADZIE:

1. JANINA WERETKA-PIECHOWIAK – przewodnicząca jury
  2. BARBARA CIBORSKA – członek jury
  3. BEATA LISTWAN – członek jury

Po przesłuchaniu 33 prezentacji w kategorii „młodsi” postanowiło przyznać następujące nagrody i zakwalifikować do etapy dolnośląskiego następujące osoby:

wyróżnienia:

1. Zuzanna Kossakowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie, opiekun: Anna Pawlak
  2. Wiktoria Szóstka – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mościsku, opiekun: Mariola Bober
  3. Oliwia Kostecka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie, opiekun: Anna Pawlak

oraz przyznać kolejne miejsca:

III miejsce – Szymon Szmigielski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach, opiekun: Anna Dawid

II miejsce – Aleksandra Walczuk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. POHP w Pieszycach, opiekun: Iwona Gutkowska – Kołodziej

I miejsce – Nadia Lewandowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. POHP w Pieszycach, opiekun: Iwona Gutkowska – Kołodziej

I miejsce –  Zofia Basiów – Szkoła Podstawowa w Niemczy, opiekun: Adam Woźniak

Etap miejsko – powiatowy zorganizowano przy współfinansowaniu ze środków Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Niemczański Ośrodek Kultury jest organizatorem PEGAZIKA od początku jego istnienia. Co roku z przerwą w okresie 2020-2021 uczniowie ze wszystkich szkól gminy Niemcza brali udział w eliminacjach miejsko – gminnych organizowanych przez NOK. Zwycięzcy eliminacji miejsko – gminnych brali udział w kolejnym etapie tj. w eliminacjach powiatowych. Miło nam poinformować, że ZOSIA jest pierwszą uczennicą, która w eliminacjach powiatowych nie tylko  wzięła udział ale dodatkowo je wygrała. Będzie więc jako pierwsza niemczanka brała udział w finale PEGAZIKA tj. w eliminacjach wojewódzkich.

Poniżej zdjęcia z przeglądu:

Warto to wspomnieć, że w dziejach PEGAZIKA w naszej gminie raz już też udało się reprezentantom Niemczy zakwalifikować się do grona laureatów na poziomie wojewódzkim, w odbywającym się w ramach PEGAZIKA przeglądzie form teatralnych. W roku 2018 działający przy NOK Teatr Kasztelanii Niemczańskiej został laureatem  XX Dolnośląskiego Przegląd Form Teatralnych „F-ART”. Nasz teatrzyk zaprezentował wówczas widowisko pt. „Miłość i zazdrość”.

Poniżej zdjęcia z pamiętnego występu: