Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Inauguracja Jubileuszu 650-lecia Rady Miejskiej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Inauguracja Jubileuszu 650-lecia Rady Miejskiej w Niemczy

W dniu 20 grudnia 2019 r w Niemczańskim Ośrodku Kultury miejsce miała Inauguracja Jubileuszu 650-lecia Rady Miejskiej w Niemczy.

Po uroczystym otwarciu historycznej sesji Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę jubileuszową z okazji 650-lecia Rady Miejskiej.

W dalszej części spotkania przybyli goście mięli okazję wysłuchać wykładów historycznych ważnych osobistości, które przybyły na tę właśnie uroczystość. Mowa tu o profesor doktor habilitowanej Marcie Młynarskiej – Kaletynowej z Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, doktorze habilitowanym Rafale Eysymontt, profesorze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz o doktorze Grzegorzu Grajewskim z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Akcent w podniosły i sentymentalny nastrój spotkania wnieśli również koncertami muzycznymi, twórcy jak i wykonawcy piosenek o tematyce nawiązującej do Niemczy, między innymi: Kacper Buszta, Wojciech Niemczykowski, Aurelia Duraj, Emila Łukasik czy Andrzej Rosiewicz.

Na scenie widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury wystąpił również Jan Małolepszy oraz Teatr z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Przerzeczyna- Zdrój.

Podczas uroczystości decyzją Diamentowej Kapituły przyznano wyróżnienia. Otrzymali je profesor Tomasz Nowak oraz Kierownik Niemczańskiego Ośrodka Kultury – Pani Renata Kukuła w uznaniu szczególnych zasług w dziele zachowania dziedzictwa narodowego ziemi niemczańskiej, promowania lokalnej historii, tradycji i kultury poprzez wieloletnią pracę na rzecz Gminy Niemcza.

Ponadto osoby zainteresowane historią miasta, mogły zgłębić swoją wiedzę oglądając wystawę przygotowaną przez P. Renatę Kukułę oraz P. Tadeusza Dul pt. „ Dzieje obiektów zabytkowych miasta”

Na zakończenie wszyscy obecni goście oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Niemcza mogli skosztować rozmaitości przygotowanych przez Radę Miejską.

Podziękowania oraz wyrazy uznania za trud i ogrom pracy włożonej w organizację całej uroczystości należą się Radzie Miejskiej VIII kadencji jak i Pracownikom Niemczańskiego Ośrodka Kultury.

Serdecznie Państwu dziękujemy.