Wielka obrona Niemczy 2017

"Mała książka - wielki człowiek"

Więcej…Informujemy, że nasza biblioteka w Niemczy zakwalifikowała się do udziału w projekcie " Mała Książka - Wielki Człowiek". Jest to projekt skierowany do 3-letnich dzieci oraz ich rodziców. Od września 2018 roku podczas odwiedzin jednej z bibliotek biorących udział w akcji Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Więcej…
 
Eko – historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew

Więcej…Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z Wojewodą Dolnośląskim i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu zapraszają do wspólnego sadzenia drzew: dębów, buków i lip. Jesienią rozdamy 100 sadzonek drzew. Przedstawiciele samorządów wraz z nauczycielami, stowarzyszeniami, lokalnymi aktywistami na rzecz rozwoju edukacyjnego regionu, mogą zgłaszać się do aktywnego wspierania kampanii wskazując 3 miejsca nasadzeń drzew w poszczególnych powiatach np. przy szkołach lub innych placówkach edukacyjnych.

Więcej…
 
Warsztaty MĄDRZY CYFROWI już za nami

Więcej…W dniach 20.08-24.08. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Niemczy odbywały się warsztaty MĄDRZY CYFROWI. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi narzędziami cyfrowymi oraz porozmawiać na temat wartości ważnych dla każdego człowieka. Podczas spotkań w grupach młodzież miała okazję sprawdzić, czy można wykorzystać znajomość obsługi narzędzi cyfrowych i multimedialnych do kultywowania i propagowania wartości moralnych w życiu codziennym. Uczniowie próbowali dokonać pewnych zmian społecznych, które sprawią, że życie w małej miejscowości stanie się ciekawsze i bardziej komfortowe.

Więcej…
 
Awaria wodociągu w Nowej Wsi Niemczańskiej

Więcej…W związku z poważną awarią wodociągu w miejscowości Nowa Wieś Niemczańska informujemy, że nastapi przerwa w dostawie wody. Na miejscu pracują już odpowiednie służby, niedogodnosci mają potrwać do 23 sierpnia do godziny 10:00.

 
Dożynki parafialne 2018 w Przerzeczynie Zdrój

Więcej…Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Przypomina, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika chleb trafia codziennie na stoły w naszych domach. Uroczystości rozpoczął tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi, które witał na placu kościelnym ks. Marian Chomiak, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Po poświęceniu, wieńce dożynkowe przy śpiewie zespołu "Górzanie", wprowadzono do kościoła, gdzie rozpoczęła się msza święta dożynkowa z podziękowaniem Panu Bogu za zebrane plony.

Więcej…
 
Zapraszamy do składania propozycji współpracy w roku 2019

Więcej…Uprzejmie informujemy, że Referat Rozwoju Lokalnego Urzędu Miasta i Gminy Niemcza rozpoczął prace nad programem współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2019r.

Zapraszamy wszystkie organizacje, które przewidują współpracę finansową lub pozafinansową z Gminą Niemcza w roku 2019 do składania propozycji współpracy wg następującego schematu:

Więcej…
 
Zakończenie VIII Letniego Festiwalu Polonia Cantans w Niemczy

Więcej…

W ubiegłą niedzielę 5 sierpnia w Niemczy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jak w roku poprzednim w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miała miejsce Msza Święta w szczególnej intencji. Z okazji 100 lecia Niepodległości Polski, 1000 lecia Wielkiej Obrony Niemczy oraz 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła w kościele parafialnym odbyło się nabożeństwo celebrowane przez Jego Ekscelencję Biskupa Ignacego Deca - Ordynariusza Diecezji Świdnickiej. Po nabożeństwie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Warto zaznaczyć, że Msza było na żywo transmitowana przez TVP Polonia.

Więcej…
 
Skrócone godziny pracy Urzedu Miasta i Gminy Niemcza

Więcej…Pragniemy poinformować, że zarządzeniem Nr 90/VII/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza w dniach 8-10 sierpnia 2018 roku Urząd Miasta będzie czynny w godzinach od 7:30 do 14:00. Powodem skrócenia godzin pracy jest wysoka temperatura. Przepraszamy za utrudnienia.

 
Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich

Więcej…Od 1 sierpnia 2018 roku rusza Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich. Bilet weekendowy obejmuje linie obsługiwane przez komunikację miejską ZKM Bielawa oraz wszystkie trasy Kolei Dolnośląskich. Jest to efekt dobrej współpracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich z Kolejami Dolnośląskimi.Bilet weekendowy uprawnia do przejazdów pociągami i autobusami wspomnianych wyżej przewoźników, od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzającego następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?