Wielka obrona Niemczy 2017

Zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne!

Więcej…Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach wielkanocnych, które odbędą się we wtorek 27 kwietnia w siedzibie Towarzystwa Rynek 27/28 obok biblioteki. Warsztaty poprowadzą członkinie Towarzystwa, artykuły dekoracyjne zostaną zakupione dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży wypieków wielkanocnych podczas VIII Niemczańskiego Jarmarku Wielkanocnego.

Więcej…
 
Dni Otwarte w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…W piątek 23 marca, w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy, odbyły się Dni Otwarte, w trakcie których rodzice oraz dzieci mogły zapoznać się z bazą edukacyjną niemczańskiej placówki oświatowej. W trakcie kilku godzin prezentacji dzieci z przedszkoli mogły wspólnie z najmłodszymi uczniami pobawić się w gry ekologiczne, edukacyjne oraz komputerowe, a także nauczyć się podstaw języka angielskiego.

Więcej…
 
Wiosna w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…21 marca Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Niemczy zorganizował dla uczniów imprezę z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybrano najładniej udekorowaną klasę, najciekawszy plakat o tematyce wiosennej oraz przebranie za Panią Wiosnę. Dla chętnych uczniów odbył się konkurs „Mam Talent”. Na zakończenie uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu dokonali zniszczenia Marzanny i odesłali zimę do morza.

Więcej…
 
Oferta realizacji zadania publicznego z art. 19a

Więcej…Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie podaje się do publicznej wiadomości ofertę realizacji zadania publicznego pn: "Czas zatrzymany - dygitalizacja wernisaż szklanych diapozytywów ze zbiorów dawnego Muzeum w Niemczy" złożoną przez Stowarzyszenie Muzeum Ziemi Niemczańskiej.

Ewentualne uwagi do oferty należy zgłaszać do 3.04.2018 do godziny 12:00 pisemnie na adres UMiG Niemcza, Rynek 10, 58-230 Niemcza lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Jarmark Wielkanocny w Niemczy

Więcej…Jak co roku, na tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy, na niemczańskim Rynku organizowany jest Jarmark Wielkanocny. W tym roku była to już ósma edycja tego wydarzenia. Tradycyjnie po Mszy Świętej w Niedzielę Palmową, w trakcie której prezentowane są wyjątkowe, wysokie palmy wykonane przez Niemczan, Niemczański Ośrodek Kultury zaprosił na wspólną zabawę oraz zachęcał do zakupu ozdób oraz wypieków na stoiskach jarmarcznych przed kościołem w Niemczy.

Więcej…
 
Poezja z uśmiechem w NOK

czołówka copy copy copyNiemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Poezja z Uśmiechem”, który w tym roku odbędzie się w dniu 6 kwietnia w sali widowiskowej NOK. Zgłoszenia do udziału przyjmujemy do dnia 3 kwietnia 2018 osobiście lub na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poniżej w załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.

Więcej…
 
VIII Dolnośląska Gala Talentów

00aaaaaagt04Dolnośląska Gala Talentów to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych. Dolnośląska Gala Talentów jest organizowana jako przegląd talentów uzdolnionej młodzieży, nominowanych do ww. przedsięwzięcia przez jury podczas eliminacji rejonowych.

Więcej…
 
Przedszkole Publiczne gospodarzem Międzyprzedszkolnego Konkursu plastycznego "Ekologiczne cudaki"

DSC 0087Dnia 20.03.2018r. w sali widowiskowej NOK - zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, w którym udział wzięło 8 placówek przedszkolnych z powiatu dzierżoniowskiego oraz Samorządowe Przedszkole z Ciepłowód. Konkurs pod hasłem "Ekologiczne Cudaki" był działaniem ujętym w projekcie grantowym Przedszkola Publicznego w Niemczy. Przedszkola wykonywały prace przestrzenne wykorzystując nieużytki oraz surowce wtórne.

Więcej…
 
Zmiana czasu 2018: w którą stronę przestawić zegarek?

zegarZmiana czasu nastąpi w najbliższy weekend w nocy z soboty 24.03.2018 na niedzielę 25.03.2018r. Tym razem musimy przesunąć wskazówki zegara do przodu, czyli z godziny 2.00 na 3.00. Oznacza to, że przez najbliższe miesiące będziemy spać o godzinę krócej, ale za to po południu będziemy mieć dłużej jasno. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?