Wielka obrona Niemczy 2017

Spotkanie przedstawiciela KRUS z rolnikami z Niemczy - zapraszamy!

Więcej…Dnia 27 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy, pok. nr 6, odbędzie się spotkanie pracownika KRUS Placówka Terenowa w Świdnicy z rolnikami z terenu Gminy Niemcza. Szczegóły poniżej

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Anną Szepielak

Więcej…W sobotnie popołudnie, do biblioteki w Wilkowie Wielkim, z dalekiego Tarnowa, przyjechała znana pisarka pani Anna J.Szepielak . Autorka opowiadała o swoich książkach, o inspiracjach i nowych pomysłach. Najnowsza książka ,,Przekroczyć rzekę'', jest pierwszym tomem sagi. Czekamy na dalsze części. Pani Anna, była wdzięczna za wspaniałą dyskusję i gorące przyjęcie. Była zachwycona pięknym krajobrazem.

Więcej…
 
Powitanie wakacji spektaklem „Miłość i zazdrość”

Więcej…W poniedziałek 18 czerwca w Niemczańskim Ośrodku Kultury pożegnano mijający rok szkolny w bardzo artystyczny sposób. Na początku spotkania zaśpiewał i zagrał niemczański bard Janusz Małolepszy. Następnie na scenie zaprezentowały się sekcje działające przy NOKu, a wśród nich sekcja pn. „Teatr Kasztelanii Niemczańskiej”, która zaprezentowała barwne widowisko historyczne pt. „Miłość i zazdrość”. Fabułą występu była legenda o krzyżu pokutnym mieszczącym się w Niemczy. Historia opowiadała o zakazanej miłości włoskiego projektanta niemczańskiego zamku z zamężną, niemczańską kobietą.

Więcej…
 
Młodzież dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niemczy

Więcej…Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Niemczy mieli w ubiegłym tygodniu powody do zadowolenia i dobrej zabawy. 14 czerwca w niemczańskim DPS-ie miała miejsce impreza z gościnnym udziałem młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Uczniowie w kilkudziesięciominutowym występie przedstawili skecze i scenki humorystyczne, które wprawiły w świetny nastrój zgromadzonych obserwatorów. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź,

Więcej…
 
Zaproszenie do udziału w konsultacjach Strategii Sudety 2030

Więcej…Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3), zwanej „Strategia Sudety 2030”. Przedłożony projekt strategii (do pobrania - załącznik nr 1) odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu 13 powiatów: Bolesławiecki, Dzierżoniowski, Jaworski, Jeleniogórski, Kamiennogórski, Kłodzki, Lubański, Lwówecki, Świdnicki, Wałbrzyski, Ząbkowicki, Złotoryjski, Zgorzelecki.

Więcej…
 
XV Dolnośląskie Spotkania z Młodym Czytelnikiem „Z Książką na Walizkach”

Więcej…7 czerwca 2018 r. na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy odbyło się spotkanie uczniów klasy V i klasy III b z pisarką Magdaleną Zarębską. Młodzi czytelnicy mieli zaszczyt uczestniczyć w największej w naszym regionie imprezie upowszechniającej czytanie wśród najmłodszych Dolnoślązaków.

Więcej…
 
Wycieczka w ramach projektu "Wielki Plan"

Więcej…Dnia 9 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka Przedszkola Publicznego w Niemczy, zrealizowana w ramach projektu "Wielki plan". Celem podróży 111 uczestników (dzieci i rodziców) była edukacja przyrodnicza i historyczna w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Uczestnicy mogli poznać historię miasta Rosenau, wziąć udział w lekcji fizyki i optyki w Parku Żywiołów, w lekcji historii, zwiedzając "Straszną Sztolnię", w edukacyjnej zabawie z pływającą wodą w "Ogrodzie Wody".

Więcej…
 
Zaproszenie na spotkanie autorskie z Anną Szepielak

Więcej…Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Wilkowie Wielkim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Anną J. Szepielak. Spotkanie odbędzie się w bibliotece w Wilkowie Wielkim 16 czerwca br. o godz.16-tej. Autorka znanych i lubianych powieści takich jak "Przekroczyć rzekę", "Wspomnienia w kolorze sepii", Młyn nad Czarnym Potokiem", "Dworek pod lipami", "Francuskie zlecenie", i "Francuski klejnot" przyjedzie do nas na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki" PEŁNIA" działającego w bibliotece od dziesięciu lat, pod patronatem Instytutu Książki w Warszawie.

Więcej…
 
Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom w Bibliotece w Przerzeczynie Zdroju

Więcej…Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci. 8 czerwca uczniowie kl. I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju i z oddziału przedszkolnego zostali zaproszeni do wysłuchania baśni braci Grimm.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?