Wielka obrona Niemczy 2017

Otwarty konkurs ofert - zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom

Więcej…Z dniem 19.12.2017 ogłoszony zostaje otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą „ZAPEWNIENIE OPIEKI BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM Z TERENU GMINY NIEMCZA I PRZETRZYMYWANIE ICH W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w roku 2018.” (25.000,00).Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza wraz z ogłoszeniem konkursowym znajdą Państwo pod adresem: https://bip.um.niemcza.pl/bipkod/006/031

 
Wycieczka NSP z Przerzeczyna Zdroju w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

Więcej…12 grudnia 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Udaliśmy się bowiem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Więcej…
 
Wycieczki w ramach projektu „Ligi Mistrzów na Start”

Więcej…Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w dwóch wycieczkach w ramach doradztwa edukacyjno - zawodowego. Zajęcia były organizowane w związku z realizacją przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Niemczy Projektu „Ligi Mistrzów na Start!”. Pierwsza wycieczka odbyła się do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Gilowie.

Więcej…
 
Program "Aktywna Tablica" w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Gmina Niemcza pozyskała dotację w wysokości 14 tys. zł na interaktywny monitor dotykowy oraz dwie tablice interaktywne dla Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy w ramach programu rządowego „Aktywna tablica”. Sprzęt wzbogaci wyposażenie szkoły. Uczniowie będą korzystać ze sprzętu na obowiązkowych i dodatkowych zajęciach szkolnych z wykorzystaniem programów interaktywnych, multimedialnych i gier edukacyjnych. Tablice interaktywne umożliwiają indywidualizację pracy i zwiększanie efektywności nauczania.

Więcej…
 
ZAPRASZAMY na VI Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy

Więcej…Niemczański Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę 17 grudnia 2017 do udziału w VI Niemczańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W tegorocznej ofercie świątecznej lokalne wyroby m..in.: ozdoby, pamiątki,ciasta,słodycze, uszka i pierogi na Święta,oscypki, gorące napoje, herbatka zimowa, dla dzieci gorąca czekolada z bitą śmietaną, owoce na patyku w czekoladzie...

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem w Wilkowie Wielkim

Więcej…Wielką niespodziankę dla dzieci przygotowały w mikołajkowy wieczór świetlica środowiskowa, biblioteka oraz sołectwo Wilków Wielki.Czas oczekiwania na najważniejszego tego wieczoru gościa uprzyjemniał dzieciom prawdziwy czarodziej. Były ciekawe pokazy i sztuczki z użyciem wielu różnych magicznych akcesoriów. Dzieci z wielką chęcią angażowały się do udziału w zabawie. Było wesoło i bardzo magicznie.

Więcej…
 
Mikołaj w Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Więcej…Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Niemczy pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. 1.12.2017 r. obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru " Kropa" pt." Zabawkowa noc zimowa".

Więcej…
 
Konkurs recytatorski w Urzędzie Miasta i Gminy

Więcej…Już po raz kolejny w Urzędzie Miasta i Gminy Niemcza odbył się konkurs recytatorski, organizowany rokrocznie przez Niemczański Ośrodek Kultury. Konkurs był podzielony na dwa dni - w trakcie pierwszego prezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niemczy oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie Zdrój, a także przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Niemczy. Drugiego dnia swój kunszt recytatorski przedstawiała młodzież z terenu całego powiatu dzierżoniowskiego.

Więcej…
 
Święty Mikołaj w Sołectwie Podlesie

Więcej…Jak co roku Mikołaj odwiedził dzieci z Sołectwa Podlesie. Spotkanie z Mikołajem przygotowało Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice „Razem Możemy Więcej” oraz Rada Sołecka Sołectwa Podlesie. Dzieci uczestniczyły w piernikowych warsztatach przygotowanych przez Panią Edytę Mielnik oraz Elżbietę Szczepańską, w trakcie których wykonały piernikowe ozdoby na choinkę do kościoła w Przerzeczynie Zdr. oraz ozdoby na choinki we własnych domach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS