Wielka obrona Niemczy 2017

Rozświetlona choinka i Mikołaj na niemczańskim Rynku!

Więcej…Okres świąteczny w Niemczy czas zacząć! W środę 6 grudnia na niemczańskim Rynku tuż po zmroku miało miejsce pierwsze w historii uroczyste rozświetlenie świątecznej choinki przed Ratuszem. Dokonał tego Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski wraz ze wszystkimi przybyłymi dziećmi oraz ich rodzicami. Spotkanie przy fontannie przyciągnęło mnóstwo dzieci, które nie tylko czekały na błysk światełek na drzewku, ale i na gościa, który miał ich osobiście odwiedzić.

Więcej…
 
Pokaz filmów o bohaterach podziemia antykomunistycznego

Więcej…

Niemczański Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej serdecznie zaprasza na Pokaz filmów o bohaterach podziemia antykomunistycznego. W sobotę 9 grudnia 2017 o godz. 17 w sali widowiskowej NOK odbędzie się projekcja filmów. Plan seansów wygląda następująco:

Więcej…
 
Niemczańscy gimnazjaliści w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Więcej…30.11.2017 klasy IVB, V, II i III Gimnazjum pojechały do Wrocławia na zajęcia w Muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się w przepięknej Kamienicy Pod Złotym Słońcem na wrocławskim Rynku. Wizyta w tym nowoczesnym muzeum połączona była z warsztatami dla uczniów: dla młodszych grup: „Białe Święta”, dla grup starszych „Święta w PRL- czyli karp w wannie”. Po zajęciach był czas, aby obejrzeć Jarmark Bożonarodzeniowy z przepięknymi ozdobami i słodkościami.

Więcej…
 
"Dziedzictwo kulinarne Ziemi Dzierżoniowskiej" w Muzeum Ziemi Niemczańskiej

Więcej…Stowarzyszenie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ ma przyjemność zaprosić na spotkanie w ramach projektu "Dziedzictwo kulinarne Ziemi Dzierżoniowskiej" oraz degustację wybranych potraw regionalnych. Spotkanie odbędzie się 30 listipada (czwartek) o godzinie 18.30 w siedzibie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ w przy ul. Piastowskiej 7 w Niemczy. Wszystkich serdecznie zapraszamy

Więcej…
 
Wyjazd uczniów na widowisko "Królowa Śniegu" na lodzie

Więcej…Dnia 23 listopada 2017 r. odbyliśmy wycieczkę do Hali Stulecia we Wrocławiu na moskiewską rewię na lodzie –widowisko pt. „Królowa Śniegu na motywach baśni H. Ch. Andersena. Warto było czekać w długiej kolejce przed wejściem, aby zobaczyć efekty ciężkiej i wieloletniej pracy rosyjskich łyżwiarzy i łyżwiarek. Wrażenia po oglądaniu fenomenalnie przygotowanych układów tanecznych i bajecznych strojów były w nas bardzo pozytywne. Chętnie uczestniczylibyśmy w takim widowisku jeszcze raz.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia 2017

Więcej…W sobotę, 25 listopada swoje święto miał pluszowy miś. Najmłodsze dzieci ze szkoły uczciły to święto 23 listopada zabawami w sali gimnastycznej oraz kolorową paradą z misiami, która prowadziła na niemczański rynek. Do misiowej parady zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z przedszkola. Na rynku wszyscy razem zaśpiewali piosenkę o misiach, pobawili się chustą animacyjną oraz odwiedzili panów burmistrzów, którym wręczono misiowe kartki.

Więcej…
 
Zaproszenie do rokowań

Więcej…PUBLICZNE ZAPROSZENIE DO ROKOWAŃ
URZĄD MIASTA I GMINY W NIEMCZY
zaprasza do rokowań na sprzedaż mienia ruchomego

1.Przedmiotem rokowań jest Autobus marki JELCZ typ L090M:
a) Nr rejestracyjny DDZ A373
b) Rok produkcji 2000, pierwsza rejestracja 06.06.2000 r.
c) Stan licznika – 320043 km

Więcej…
 
VI Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy już 17 grudnia!

Więcej…Niemczański Ośrodek Kultury serdeczne zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Niemczańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w niedzielę 17 grudnia 2017 . Wszystkich chętnych wystawców, chętnych do występów artystycznych, współpracy przy organizacji jarmarku bardzo prosimy o kontakt z dyrektorem oraz pracownikiem NOK. Telefony kontaktowe: 74 8376 003, lub 602 34 09 88 i 887 078 688.

Więcej…
 
Zaproszenie na XI Ślężański Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

Więcej…Stowarzyszenie „ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania” ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XI Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się 17 grudnia 2017 r. w Sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce przy ul. Świdnickiej 20.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS