Wielka obrona Niemczy 2017

Wędkarskie zawody spławikowe w Niemczy

Więcej…W dniu 22 07 2018 na stawie zamkowym odbyły się otwarte wędkarskie zawody spławikowe. Zawody rozgrywane były o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Niemcza 2018 w dwóch kategoriach. Do zawodów przystąpiło 19 uczestników w tym 16 seniorów , 3 juniorów. Zbiórkę zawodów rozpoczęto o godz. 6-00 , o 6-30 było losowanie stanowisk, a o godz. 8-00 rozpoczęcie wędkowania. Podczas zawodów panowała bardzo miła atmosfera , ryby dopisywały głównie leszcze, krąpie , płoć ,karasie. Na zwody przybyli reprezentanci zaprzyjażnionych kół tj. Ząbkowice Śl., Strzelin, Dzierżoniów , Bielawa , Łagiewniki.

Więcej…
 
Wakacje w Wilkowie Wielkim

Więcej…Bardzo ciekawą ofertę wakacyjną przygotowały we współpracy biblioteka i świetlica środowiskowa w Wilkowie Wielkim. Współpracujące ze sobą placówki w Wilkowie Wielkim i Przerzeczynie Zdroju zorganizowały dla dzieci dwukrotnie "nocowanie w świetlicy" z zajęciami plastycznymi i sportowymi oraz pysznym poczęstunkiem. Odbyły się również wycieczki do kina w Kłodzku oraz do Arboretum w Wojsławicach. Dzieci z Wilkowa Wielkiego wybrały się również na spacer na plac zabaw do Kietlina.

Więcej…
 
Oferta realizacji zadania publicznego z art. 19a

Więcej…Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie podaje się do publicznej wiadomości ofertę realizacji zadania publicznego pn: "Utrzymanie boiska wiejskiego w Kietlinie" złożoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kietlina ISKRA. Ewentualne uwagi do oferty należy zgłaszać do 02.08.2018 do godziny 12:00 pisemnie na adres UMiG Niemcza, Rynek 10, 58-230 Niemcza lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
VIII LETNI FESTIWAL KULTURY POLONIA CANTANS

Więcej…Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski oraz Fundacja "Polskie Gniazdo" dnia 5 sierpnia 2018 r. (niedziela) zapraszają na zakończenie VIII Letniego Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS 2018. Więcej szczegółów w załącznikach poniżej.

Więcej…
 
Budżet Obywatelski Gminy Niemcza 2019 - wszystko, co trzeba wiedzieć!

Więcej…Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, Urząd Miasta i Gminy Niemcza organizuje pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego Gminy Niemcza 2019. Przedstawiamy Państwu plakat informujący oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania odnośnie Budżetu Obywatelskiego w naszej Gminie. UWAGA! Termin składania projektów mija we wtorek 31 lipca o godzinie 16:00!

Więcej…
 
Projekt "Wieś pejzażem malowana" w Podlesiu

Więcej…Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice „Razem możemy więcej” oraz Sołectwo Podlesie zrealizowało kolejny w tym roku projekt przy współpracy z Powiatem Dzierżoniowskim noszący nazwę „Wieś pejzażem malowana”. Pozyskane w ramach projektu środki zostały przeznaczone na namalowanie pejzażu na jednym z dwóch przystanków w sołectwie. Zgodnie z założeniami projektu ma on przedstawiać specyfikę wsi i jej rolniczy charakter, dodatkowo w ramach współpracy Przedsiębiorstwo Komunalne w Niemczy Sp. z o.o. odmalowało ławeczki na przystankach w sołectwie, a członkowie stowarzyszenia posadzili przy przystanku kwiaty i rośliny wieloletnie.

Więcej…
 

 
Wakacje z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury

Więcej…Niemczański Ośrodek kultury serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach wakacyjnych. Nasze propozycje na najbliższe dni to wyjazdy na basen oraz wycieczka do Srebrnej Góry i zwiedzanie Fortów we wtorek 17 lipca. Jednocześnie informujemy, że wyjazd do Srebrnej Góry w ubiegłym tygodniu z powodu złej pogody został zastąpiony wyjazdem do kina.

Więcej…
 
Nabór do żłobka w ramach projektu "Żłobek zawsze uśmiechnięty"

Więcej…Fundacja Edukacji Przedszkolnej oraz Miasto i Gmina Niemcza ogłaszają nabór do żłobka powstającego w ramach projektu "Żłobek zawsze uśmiechnięty" współfinansowanego ze środków Unii Eurepejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rekrutacja trwa do 30 lipca 2018 roku, żłobek rusza od września! Dokumenty rekrutacyjne (deklaracja i regulamin rekrutacji) dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminty Niemcza oraz jako załącznik do tego artykułu (poniżej).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?