Wielka obrona Niemczy 2017

Oferta realizacji zadania publicznego z art. 19a
Więcej…
 
Zbliża się Jarmark Wielkanocny

Więcej…W Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. Niemczański Ośrodek Kultury zaprasza na VIII Jarmark Wielkanocny. W programie naszego jarmarku już od godz. 9.00 otwarcie kramów, o godz. 11.00 Msza św. i procesja z palmami, po Mszy ok. godz. 12.00 rozpoczną się występy naszej estrady wielkanocnej, w której zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy w programie „OsternaufDeutsch”

Więcej…
 
I miejsce w powiatowych zawodach w Mini Piłce Siatkowej „Trójek" w Bielawie

Więcej…8 marca 2018 r. drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy z klasy V po zwycięstwie na rejonowych zawodach w Olesznej została mistrzem powiatu dzierżoniowskiego w Mini Piłce Siatkowej „trójek”. Zawody rozegrane zostały w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie. Trenerem dziewcząt jest pani Joanna Bagińska, a skład drużyny kształtował się następująco: Łuczak Laura, Szumilas Lena, Mandziej Halinka, Szachniewicz Oliwka, Kasprowicz Basia, Dworzańska Weronika, Kurlenda Anna.

Więcej…
 
Święto Pań i Panów w Kasztelanii Niemczańskiej

Więcej…Z okazji Dnia Kobiet który był 8 marca oraz Dnia Mężczyzny, który wypada w Polsce 10 marca, Niemczański Ośrodek Kultury przygotował w niedziele 11 marca uroczystość, która zgromadziła liczną publiczność. Widowisko wg scenariusza Renaty Kukuły o tematyce historycznej ale z oprawą nowoczesną zatytułowane „Miłość i Zazdrość” było premierowym występem nowopowstałego Teatru Kasztelanii Niemczańskiej.

Więcej…
 
Nowa pracownia fizyczna w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dzięki staraniom Gminy Niemcza i Stowarzyszeniu „Ziemia Dzierżoniowska”, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Niemczy zyskała nową pracownię fizyczną. W ramach projektu został zakupiony specjalistyczny sprzęt dydaktyczny, tablica interaktywna, trzy zestawy nowoczesnych laptopów wraz z oprogramowaniem, drukarkę i projektor multimedialny, rzutnik, wizualizer 3D oraz meble. Zakupiony sprzęt umożliwi przeprowadzenie doświadczeń przewidzianych w programach nauczania i podstawie programowej oraz rozwinie zainteresowania i umiejętności uczniów.

Więcej…
 
Szkolenia w zakresie pozyskiwania grantów z LGD Ślężanie

Więcej…W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na GRANTY, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli JST z gmin członkowskich LGD Ślężanie na bezpłatne szkolenia. Szkolenia dotyczyć będą przygotowania dokumentacji konkursowej oraz warunków naboru ogłaszanego przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej…
 
Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

zyczenia dla sołtysów

 
Dzień Kobiet w Wilkowie Wielkim

DSC05664Z okazji Dnia Kobiet biblioteka - pani Wiesława Dominiarczyk ii świetlica środowiskowa - Joanna Szachniewicz, zorganizowały wieczorek połączony z wystawą prac pani Leokadii Nowak i pani Anny Krzysztof. Panie, nasze czytelniczki, już od wielu lat współpracują z naszymi placówkami, uczestnicząc w różnych warsztatach i imprezach. Dodatkowo wieczór uprzyjemniły nam zajęcia fitness, prowadzone przez instruktora świetlicy, panią Joannę. Panie, pełne podziwu dla prac artystycznych, prosiły o zorganizowanie, już po raz czwarty, warsztatów decoupage, prowadzonych przez panią Elżbietę Grygorczuk.

Więcej…
 
Święto Pań i Panów w Kasztelanii Niemczańskiej

musicalZ okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 11 marca 2018 o godz. 16.00 do Sali widowiskowej. Z tej okazji po raz pierwszy wystąpi TEATR KASZTELANII NIEMCZAŃSKIEJ w premierowym widowisku pt. MIŁOŚĆ I ZAZDROŚĆ. „Będzie to musical, który opowie o historii miłości, zbrodni z zazdrości, krzyżu pokutnym, księciu dobrodusznym. A wszystko to naprawdę w roku 1580 się działo, kiedy to w Niemczy piękny zamek budowano.” Po musicalu występ muzyczno-wokalny zespołu Grodzianie i Janusza Małolepszego. Dla wszystkich wstęp wolny, smaczny poczęstunek, na toast błogi trunek, zabierzcie humory radosne, Bo czekamy na Was Drodzy Goście.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?