Wielka obrona Niemczy 2017

Wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej w Krzyżowej
Więcej…21 listopada uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Krzyżowej w ramach projektu "Liga Mistrzów Na Start". Podczas zajęć uczniowie w grupach wykonywali zadania. Pierwsze zadań polegało na ułożeniu wiersza z użyciem podanych słów. Drugie zadanie polegało na przeprowadzeniu doświadczenia i opisie jego wyników oraz wyciągnięciu wniosków.
Więcej…
 
Wycieczka do Wrocławia na rewię na lodzie pt.: „Królowa Śniegu”

Więcej…22.11.2017 r. klasa V i Zespół Taneczny „JOANKI” pojechały do Wrocławia na przedstawienie znanej z występów na całym świecie MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE , która zaprezentowała fantastyczne widowisko oparte na motywach baśni Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Choreografia, popisy jazdy figurowej na lodzie, muzyka i wspaniałe kostiumy wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Przed spektaklem mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przechodząc między kramami Jarmarku Świątecznego na Rynku we Wrocławiu.

Tekst: J. Bagińska

Więcej…
 
UWAGA! Przerwa w dostawie wody w Niemczy

Więcej…Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w związku z planowym wyłączeniem wody w dniu 29 listopada 2017 roku od godz. 8.00 do 12.00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Niemczy na wymienionych ulicach: Wrocławska, os. Podmiejskie, Spółdzielczej, Folwarcznej, Lipowej, Dębowej, Stary Plac, Gumińskiej, Przedszkolnej oraz Batalionów Chłopskich.

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakami z OSP Gilów

Więcej…Bezpieczeństwo mieszkańców oraz plany na przyszłość - takie były główne tematy spotkania Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Grzegorza Kosowskiego z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gilowie. W trakcie rozmowy z panami Markiem Chwalińskim, Michałem Dziedzicem, Grzegorzem Chwalińskim i Mateuszem Kossakowskim Burmistrz podkreślił, jak ważne nie tylko dla Gminy Niemcza, ale i dla całego regionu jest funkcjonowanie OSP, omówił również możliwe scenariusze pomocy gminnej dla jednostki straży pożarnej.

Więcej…
 
Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej już za nami

Więcej…Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej uzyskanej w drodze konkursu zrealizowało projekt zatytułowany „Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej”. Zgodnie z celem projektu uświetnionotym roku w sposób wyjątkowy Narodowe Święto Niepodległości Polski oraz przypadającą w tym roku 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Więcej…
 
Uczniowie w kopalni złota

Więcej…16 listopada uczniowie klas IVa VI VIIa i VIIb byli na pełnej przygód wycieczce do Złotego Stoku. Podczas zwiedzania kopalni złota poznali jej historię i budowę oraz dowiedzieli się na czym polegała praca górników. Odwiedzili pracownię alchemika oraz skarbiec. A z kopalni wyjechali kolejką podziemną. Poznali technikę wybijania monet oraz zobaczyli jak wylewano sztabki złota. Niezapomnianych wrażeń doświadczyli w czasie podziemnego spływu łodzią, podczas którego poznali legendę o Gertrudzie.

Więcej…
 
Apel Niepodległościowy w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…13 listopada w Szkole Podstawowej im. BOLESŁAWA CHROBREGO w Niemczy odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Świetliczki i dziewczęta z Joanek wspólnie przygotowali ciekawy program, w którym przypomnieli zebranym nie tylko historię walki o wolność i niepodległość, ale także ukazali, jak jest ważna dla każdego narodu i jak należy ją pielęgnować i o nią dbać.

Więcej…
 
Obchody Dnia Niepodległości w Niemczy

Więcej…11 listopada mieszkańcy Gminy Niemcza obchodzili już 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Tegoroczne obchody w naszym mieście zostały uczczone bardzo uroczyście. Z tej okazji w niemczańskim kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczysta Msza Święta dla mieszkańców, połączona z przemarszem pocztów sztandarowych pod nowy obelisk, odsłonięty w trakcie Obchodów Milenium Wielkiej Obrony Niemczy

Więcej…
 
TRWAJĄ ROZMOWY KWALIFIKACYJNE do SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ !!

Więcej…Obecnie prowadzony jestnabór ochotników na I turnus służby przygotowawczej kształconych na potrzeby korpusu szeregowych w2018 r. Szkolenie rozpocznie się już 8 stycznia i potrwa do 27 kwietnia 2018 r. W listopadzie br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku komisja rekrutacyjna przeprowadzać będzie rozmowy kwalifikacyjne w postępowaniu rekrutacyjnym do służby przygotowawczej. Jeżeli nie odbywałeś wcześniej służby wojskowej, masz co najmniej 18 lat, przynajmniej wykształcenie gimnazjalne, obywatelstwo polskie, nie byłeś karany i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS