Wielka obrona Niemczy 2017

Dzień Kobiet z niemczańskimi Emerytami

Więcej…Jak co roku, 8 marca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet. Z tej okazji w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Niemczy odbyły się małe obchody tego święta. Stoły wręcz uginały się od domowych wypieków, a atmosfera była rozśpiewana i bardzo wiosenna. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, który wręczył każdej kobiecie kwiaty, życząc uśmiechu, radości i pomyślności w życiu.

Więcej…
 
Wykłady w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy

fot 47 marca 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy zaprezentowano dwa wykłady, Reinera Sachsa - „Artyści plastycy i twórcy rzemiosła artystycznego w Niemczy do 1945 roku” oraz dr hab. prof.Tomasza Nowaka- „Spirytualizm karkonoski”. Obaj prelegenci zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Niemcza Partnerstwo Miast oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemczy. Obydwie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród licznie przybyłych słuchaczy.

Więcej…
 
Oferta realizacji zadania publicznego z art. 19a

ngoZgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie podaje się do publicznej wiadomości ofertę realizacji zadania publicznego pn: "Dożynki sołeckie - przygotowanie wieńca dożynkowego" złożoną przez Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice.

Więcej…
 
Kolejny projekt w Szkole Podstawowej w Niemczy

zdjecie2Dzięki wnioskowi, złożonemu przez Gminę po raz kolejny Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Niemczy zakwalifikowała się do programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Realizatorem tego projektu o regionalnej nazwie „Dolnoślązak umie pływać 2018” jest Dolnośląska Federacja Sportu. Bierze w nim udział 15 uczniów klas I-III. W ramach projektu przewidzianych jest 10 zajęć (po 2 godziny lekcyjne) na basenie w Strzelińskim Centrum Sportowo-Edukacyjnym, które dają możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania.

Więcej…
 
Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej integrują się w ramach projektu "Wielki Plan"

P1090232Dnia 2 marca 2018r. do Przedszkola przybyli zaproszeni uczniowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej. Wspólnie z przedszkolakami obejrzeli przedstawienie pt "Cisza" w wykonaniu teatru Moralitet z Krakowa. Spektakl przedstawiony w baśniowej i atrakcyjnej dla dzieci formie zawierał elementy ekologii oraz promował zasady dobrego współżycia z przyrodą.

Więcej…
 
8 marca kobiety jeżdżą na nartach za darmo

Police copyKomendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie wraz z właścicielami stacji narciarskiej „Górnik” w miejscowości Rzeczka zapraszają 8 marca wszystkie Panie wraz z rodzinami na stok.

Więcej…
 
80. rocznica ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA

K7F 9792Wrocław, Ostrów Tumski - 80. rocznica ogłoszenia PRAW POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA ogłoszonych 06 marca 1938 roku w Berlinie. Uroczystości rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych złożeniem wieńców pod tablicą z Prawami Polaków spod Znaku Rodła czemu towarzyszył salut armatni Bractwa Kurkowego Miasta

Więcej…
 
Pasowanie na czytelników NSP w Przerzeczynie Zdroju

100 75455 marca 2018 roku uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?