Wielka obrona Niemczy 2017

Joanki we Francji

Więcej…W dniach od 25.06 do 2.07.2018 r. JOANKI wraz z opiekunem Joanną Bagińską , rodzicami i członkami Stowarzyszenia „ Niemcza- Partnerstwo Miast” i z jego prezesem Tadeuszem Mateusiakiem byli we Francji w Prowansji na zaproszenie stowarzyszenia z Monteux. Były to niezapomniane chwile dla wszystkich. JOANKI dwa razy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych: podczas „Wieczoru Polskiego” i oficjalnego spotkania obu stowarzyszeń. Program przygotowany ze strony francuskiej był bardzo bogaty.

Więcej…
 
Festyn Strażacki w Gilowie

Więcej…W ubiegłą sobotę 30 czerwca w Gilowie miało miejsce pierwsze wspólne biesiadowanie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gilowie, Niemczy oraz Przerzeczyna-Zdroju. Ochotnicy, będący gospodarzami festynu, zapewnili sporo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem w gilowskiej parafii, a nastepnie po Mszy Świętej uczestnicy udali się na plac przy remizie, gdzie ksiądz Grzegorz Jakuszewski poświęcił nowy wóz bojowy, pozyskany dla OSP Gilów.

Więcej…
 
Nowe tablice informacyjne w sołectwie Podlesie

Więcej…Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice „Razem możemy więcej” już kolejny raz realizuje projekty przy współpracy z Powiatem Dzierżoniowskim. Tym razem w ramach projektu pt. „Opowieść o naszej wsi – montaż tablic informacyjnych” w Sołectwie Podlesie zostały zamontowane trzy tablice z opisem historii wsi Podlesie i Ruszkowice.

Więcej…
 
Nowy sprzet ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy

Więcej…We wtorek 26 czerwca w remizie Ochotniczej Strazy Pożarnej w Niemczy Burmistrz Grzegorz Kosowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Moniką Szymańską-Śledź oficjalnie przekazali strażakom nowy sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu Gminy Niemcza.

Więcej…
 
Wakacje w Bibliotece

Więcej…Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy serdecznie zaprasza dzieci od lat 7 na zajęcia wakacyjne organizowane w bibliotece. Zajęcia będą organizowane w miesiącu lipcu i sierpniu w każdy wtorek i piątek  od godz.11.00 do 13.00. Wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w zajęciach.

 
Rejs po Odrze dla dzieci z Nowej Wsi Niemczańskiej

Więcej…Rodzinny rejs statkiem po Odrze, taki wyjazd został zorganizowany przez sołtysa Nowej Wsi Niemczańskiej Jarosława Dydo. Rejs odbył się statkiem Nerida. START: Przystań Kardynalska (na Wyspie Piasek) - Muzeum Narodowe - Most Pokoju - Urząd Wojewódzki - Most Grunwaldzki - Wieża Ciśnień - Jaz Szczytniki - Przystań ZOO - Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy Opatowickiej – POWRÓT: Przystań Kardynalska na Wyspie Piasek.

Więcej…
 
Ostatni dzwonek w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…W piątek 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Uroczysty apel w sali gimnastycznej placówki rozpoczął się od wysłuchania hymnu Polski oraz wprowadzenia sztandaru szkoły. Kolejno wystąpiły uczennice w występach wokalnych i recytatorskich. Nastepnie Dyrektor Anna Kuźmińska, wraz z Burmistrzem Niemczy Grzegorzem Kosowskim wręczyła Specjalne Nagrody Burmistrza dla uczniów, których wyniki w nauce były wybitne oraz tym, którzy osiągnęli wzorowe lub bardzo dobre zachowanie na przestrzeni roku.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego w Gilowie

Więcej…

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w NSP Gilów rozpoczęła się wspólną mszą w zabytkowym, starym kościele. Na sali wiejskiej zebrali się uczniowie z rodzinami, pracownicy szkoły, burmistrz Grzegorz Kosowski, przewodnicząca RM Monika Szymańska-Śledź i proboszcz Grzegorz Jakuszewski. Dyrektor szkoły podsumowała wyniki nauczania i zachowania.

Więcej…
 
Ostatni występ najstarszych przedszkolaków

Więcej…Ależ to była zabawa! 21 czerwca w Niemczańskim Ośrodku Kultury rodzice oraz zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Niemczy Monika Szymańska-Śledź, inspektor ds. oświaty Marzena Krzyśko, Dyrektor Przedszkola Publicznego Marta Bagińska oraz Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła mieli okazję zobaczyć niesamowite pożegnanie najstarszych przedszkolaków w ich osobostym wykonaniu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?