Wielka obrona Niemczy 2017

Dodatkowe nagrody w konkursie recytatorskim
JESZCZE WYRÓŻNIENIA
Znamy już dodatkowe nagrody przyznane w II Gminnym Konkursie Recytatorskim. Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią uzupełniamy informację o nagrodzonych recytatorach. Dwa wyróżnienia przyznano w kategorii klas I-III szkoły podstawowej. Otrzymali je Nikola Kunysz i Marcin Mieczkowski. Nagrody specjalne w tej kategorii przyznano Marcie Greber (ufundowana przez przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Prokopa)
Więcej…
 
XI Finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego
SUKCES W „PEGAZIKU”
27 kwietnia Agnieszkę Siomrę nagrodzono wyróżnieniem w XI Finale Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w Kłodzku. Uczennica klasy VIc Zespołu Szkół w Niemczy najpierw wywalczyła drugie miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu. A następnie podczas finałów w Kłodzku swoją recytacją zwróciła uwagę pośród 34 prezentacji.
Więcej…
 
Międzygminny Konkurs Matematyczny dla klas IV
Więcej…„MAGICZNE LICZBY”
Norbert Kowal uzyskał tytuł najlepszego matematyka w powiecie dzierżoniowskim wśród uczniów klas IV. A reprezentacja z Niemczy zajęła I miejsce drużynowo. Szkołę podstawową im. Bolesława Chrobrego w Niemczy w Międzygminnym Konkursie Matematycznym dla klas IV „Magiczne Liczby” reprezentowali:
Więcej…
 
Sesja Rady Miejskiej

Więcej…28 kwietnia Rada Miejska Niemczy udzieliła absolutorium burmistrzowi. Głównym tematem ostatniego posiedzenia radnych w Niemczy było przyjęcie sprawozdania z realizacji budżetu za rok 2005 oraz udzielenia absolutorium z jego realizacji. Radni po wysłuchaniu sprawozdania i pozytywnych opinii z Regionalnej Izby Obrachunkowej pozytywnie ocenili realizację budżetu

Więcej…
 
Spotkanie z...
Więcej…POEZJĄ I GRAFIKĄ
28 kwietnia w sali restauracji „Pod Łabędziem” Niemczański Ośrodek Kultury zorganizował spotkanie autorskie z poetami: Miłoszem Wrzesińskim oraz Leszkiem Florkiem. W tym dniu swoje prace graficzne wystawił również Konrad Masłoń. Spotkanie otworzył dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Józef Rybierski.
Więcej…
 
Władze samorządowe
Więcej…26 kwietnia burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy spotkał się w sali widowiskowej NOK-u z mieszkańcami Niemczy. Ze strony władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Julian Sadek, przewodniczący Rady Miejskiej Niemczy Jerzy Prokop i zastępca burmistrza Wiktor Szklarski. Przedstawiono mieszkańcom aktualną sytuację gminy.
Więcej…
 
Koncert w NOK-u
LOCOMOTION
20 kwietnia w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu Lokomotion. Na ostatnich koncertach królował rock, metal, folk, poezja śpiewana. tym razem dla odmiany Niemczański Ośrodek Kultury zaproponował słuchaczom inną propozycję muzyczną. W sali widowiskowej rozbrzmiewały rzadziej obecnie słuchane dźwięki jazzu i swingu jazzowej, jazz-rocku, soulu i funky.
Więcej…
 
Co zrealizowano i zaplanowano?
SPOTKANIA TRWAJĄ
4 i 7 kwietnia odbyły się kolejne spotkania Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy z mieszkańcami gminy w sołectwach Gilów i Przerzeczynie Zdroju. 4 kwietnia na spotkaniu w Sołectwie Gilów zostały poruszone najpilniejsze kwestie dotyczące zadań, które zostały już zrealizowane, jak i tych które zostały zaplanowane na najbliższe lata.
Więcej…
 
Mamy nowego mistrza ortografii
Więcej…Laureatami tegorocznej edycji konkursu i Mistrzami Ortografii 2006 zostali Julia Kuryłowicz, Bartłomiej Łazarz oraz Kinga Bagińska. 31 marca w Zespole Szkół w Niemczy odbył się po raz kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny klas III Szkoły Podstawowej „Mistrz Ortografii 2006”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół w Gilowie, Przerzeczynie Zdroju oraz z Niemczy
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 następna > ostatnia >>

Strona 415 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?