Wielka obrona Niemczy 2017

Ogłoszenie

INFORMACJA DLA POSIADACZY BYDŁA, OWIEC, KÓZ, ŚWIŃ I INNYCH ZWIERZĄT PARZYSTOKOPYTNYCH W związku ze stwierdzeniem pryszczycy w Wielkiej Brytanii (Anglia, Walia i Szkocja), Główny Lekarz Weterynarii w celu ochrony polskich stad przed tą chorobą , apeluje się do rolników utrzymujących zwierzęta z ww. gatunków o stosowanie się do poniższych zaleceń, co może w znacznym stopniu zapobiec przeniesieniu wirusa pryszczycy do gospodarstw w Polsce:

Więcej…
 
Przychodnia zostaje

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie sprzedało budynek, w którym kiedyś mieścił się szpital, a obecnie jedyna na terenie gminy przychodnia oraz Oddział psychiatryczny. Nowymi właścicielami obiektu są Krystyna i Tomasz Dymkowscy, którzy zapewnili, że pomimo planów remontowych w nowo zakupionym obiekcie nie przewidują oni likwidacji funkcjonującej do tej pory jedynej przychodni na terenie gminy Niemcza oraz oddziału psychiatrycznego.

 
Niemcza remontuje drogi
Niemożliwe stało się możliwe. Mówiło się,że nie ma możliwości rozpoczęcia remontu dróg leżących na terenie Gminy Niemcza bo brak środków, bo...itd. A tu dwa tygodnie temu odebrano wykonanie prawie 500 metrowego odcinka drogi w Przerzeczynie Zdroju. Następnie, porozumienie jakie zawarł Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski ze Starostą Powiatu Dzierżoniowskiego Januszem Guzdkiem zaowocowało remontem drogi nr 305 (Niemcza- Dzierżoniów) od ulicy Osiedle Podmiejskie do – w kierunku Gilowa na odcinku 1300 metrów.
Więcej…
 
Zatrudnienie dla 10 osób

Od 20 sierpnia do 20 grudnia br. dziesięć bezrobotnych osób z terenu gminy znalazło zatrudnienie w ramach robót publicznych. Są to niemalże sami mężczyźni i jedna kobieta, która będzie pracować na stanowisku referenta ds. finansowo-księgowych. Panowie będą zatrudnieni jako robotnicy gospodarczy. Do ich zadań będzie należało niwelowanie poboczy, karczowanie krzewów oraz profilowanie dna i skarp rowów przy drogach nr 3005D (Niemcza- -Gilów), nr 3021D (Niemcza,ul. B.Chrobrego), nr 3021D (Niemcza-Wojsławice-Piotrkówek), nr 3025D (Wilków Wlk-Chwalęcin) i nr 3024D (Wilków Wlk-Sienice).

 
NESTOR ruszy we wrześniu
W ramach Wojewódzkiego Programu „NESTOR” 2007 spłynie ogółem do naszej gminy 19.000,00 zł dla organizacji pozarządowych zajmujących się problemami osób starszych.W maju został ogłoszony konkurs, na który przygotowaliśmy trzy oferty - mówi inpektor ds. informacji UMiG Niemcza Izabela Zamirska – Rajek (osoba opiekująca się w Gminie Niemcza organizacjami pozarządowymi, autorka projektów) - Termin był bardzo krótki, więc tym bardziej cieszy nas fakt, iż wszystkie nasze oferty zyskały uznanie w oczach wojewódzkiej komisji.
Więcej…
 
Kolejna prezentacja
Więcej…1 sierpnia br w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza odbyło się spotkanie kolejnej firmy zajmującej się wdrażaniem elektronicznego obiegu dokumentów. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Informatyk Wojciech Borzestowski oraz przedstawiciel firmy MADKOM z Gdyni Pan Grzegorz Szczechowiak.
Więcej…
 
Remont rozpoczęty

Rozpoczęły się prace remontowe dofinansowywane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce na rok 2007”. Prace remontowe obejmują lokale mieszkalne przy ulicy Piastowskiej 6 i 4. Oba lokale zajmowane są przez przedstawicieli społeczności romskiej i to dla nich ma byc ułatwienie funkcjonowania w obecnych czasach.

Więcej…
 
Sesja nadzwyczajna

Więcej…1 sierpnia o godzinie 11:00 rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Niemczy zwołana w trybie nadzwyczajnym. Powodem zwołania radnych w ich przerwie „wakacyjnej” było dokonanie zmian w budżecie gminy na rok 2007. Zmiany te musiały zostać wprowadzone ponieważ Gmina Niemcza wraz z Starostwem Powiatowych w Dzierżoniowie

Więcej…
 
Fotoradary na krajowej "Ósemce"
Więcej…Na krajowej drodze nr 8 w ramach projektu „Ósemka – osiem – osiemdziesiąt osiem” stanie prawie 100 słupów fotoradarowych. Jest to jeden z elementów zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na krajowych drogach. Droga ta jest drogą o największej liczbie wypadków gdzie liczba ofiar śmiertelnych przekracza ok.150 osób rocznie Na odcinku przebiegającym przez naszą gminę
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 następna > ostatnia >>

Strona 415 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?