Wielka obrona Niemczy 2017

Pożegnanie gimnazjalistów w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dla tegorocznych uczniów 3 klasy gimnazjum ostatni dzwonek zadzwonił wcześniej, niż innym uczniom Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy. Już w czwartek 21 czerwca miało miejsce pożegnanie klas trzecich. W trakcie uroczystego apelu, na który został zaproszony m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź oraz inspektor ds. oświaty Marzena Krzyśko, wręczono Nagrody Specjalne Burmistrza dla najlepszych uczniów, którzy osiągnęli średnią ponad 5.0 oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre.

Więcej…
 
Żakinada 2018, czyli pożegnanie klas trzecich

Więcej…16 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemczy odbyła się uroczysta żakinada, w której uczestniczyła klasa III gimnazjum, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się pięknie zatańczonym polonezem, było wiele radości i łez wzruszenia. Po zakończonym programie artystycznym na gości czekał poczęstunek, nie zabrakło też barwnie przygotowanej oprawy muzycznej, a nad wszystkim bacznie czuwali rodzice.

Więcej…
 
Kolejne środki finansowe dla Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Niemczy

Więcej…Gmina Niemcza pozyskała z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu kwotę 5.550 złotych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy. Z pozyskanych środków zakupiono meble biurowe, stolik zabiegowy, wagę magnetyczną ze wzrostomierzem, parawan, aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, stetoskop, tablicę do badania widzenia barwnego, przenośną apteczkę wraz z wyposażeniem.

Więcej…
 
Noc Świętojańska w Podlesiu

Więcej…Już po raz ósmy odbyła się w Podlesiu Noc Świętojańska. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bufetu KGW Podlesie Ruszkowice, bawić się przy muzyce niezawodnego zespołu R&M oraz uczestniczyć w obrzędach świętojańskich prowadzonych przez dyrektora Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzeja Kukułę. Swoje stoisko przygotowali także Mali Niemczańscy Kucharze wraz z Mariolą Słobodzińską Kielar, których gofry i lemoniada cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej…
 
Spotkanie przedstawiciela KRUS z rolnikami z Niemczy - zapraszamy!

Więcej…Dnia 27 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy, pok. nr 6, odbędzie się spotkanie pracownika KRUS Placówka Terenowa w Świdnicy z rolnikami z terenu Gminy Niemcza. Szczegóły poniżej

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Anną Szepielak

Więcej…W sobotnie popołudnie, do biblioteki w Wilkowie Wielkim, z dalekiego Tarnowa, przyjechała znana pisarka pani Anna J.Szepielak . Autorka opowiadała o swoich książkach, o inspiracjach i nowych pomysłach. Najnowsza książka ,,Przekroczyć rzekę'', jest pierwszym tomem sagi. Czekamy na dalsze części. Pani Anna, była wdzięczna za wspaniałą dyskusję i gorące przyjęcie. Była zachwycona pięknym krajobrazem.

Więcej…
 
Powitanie wakacji spektaklem „Miłość i zazdrość”

Więcej…W poniedziałek 18 czerwca w Niemczańskim Ośrodku Kultury pożegnano mijający rok szkolny w bardzo artystyczny sposób. Na początku spotkania zaśpiewał i zagrał niemczański bard Janusz Małolepszy. Następnie na scenie zaprezentowały się sekcje działające przy NOKu, a wśród nich sekcja pn. „Teatr Kasztelanii Niemczańskiej”, która zaprezentowała barwne widowisko historyczne pt. „Miłość i zazdrość”. Fabułą występu była legenda o krzyżu pokutnym mieszczącym się w Niemczy. Historia opowiadała o zakazanej miłości włoskiego projektanta niemczańskiego zamku z zamężną, niemczańską kobietą.

Więcej…
 
Młodzież dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niemczy

Więcej…Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Niemczy mieli w ubiegłym tygodniu powody do zadowolenia i dobrej zabawy. 14 czerwca w niemczańskim DPS-ie miała miejsce impreza z gościnnym udziałem młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Uczniowie w kilkudziesięciominutowym występie przedstawili skecze i scenki humorystyczne, które wprawiły w świetny nastrój zgromadzonych obserwatorów. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź,

Więcej…
 
Zaproszenie do udziału w konsultacjach Strategii Sudety 2030

Więcej…Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3), zwanej „Strategia Sudety 2030”. Przedłożony projekt strategii (do pobrania - załącznik nr 1) odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu 13 powiatów: Bolesławiecki, Dzierżoniowski, Jaworski, Jeleniogórski, Kamiennogórski, Kłodzki, Lubański, Lwówecki, Świdnicki, Wałbrzyski, Ząbkowicki, Złotoryjski, Zgorzelecki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?