Wielka obrona Niemczy 2017

Zaproszenie na prezentację: "Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych"

Więcej…Uprzejmie informujemy, że Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska na prelekcję pt. „Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych”, która odbędzie się 20 listopada 2017 r. we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu przy ulicy Dobrzyńskiej 21/23

Więcej…
 
Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Niemczy

Więcej…Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Niemczy i okolic na uroczystości z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości. 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy odprawiona zostanie Msza Święta za Ojczyznę przy asyście pocztów sztandarowych instytucji z terenu Gminy Niemcza. Po liturgii procesja wyjdzie z kościoła i skieruje się na plac flagowy, gdzie od godziny 12.15 pod Obeliskiem Milenijnym zostaną złożone kwiaty

Więcej…
 
Spis stanu zwierząt najpóźniej do 31 grudnia

Więcej…Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o obowiązku dokonania spisu bydła, kóz, owiec i świń przebywających w siedzibie stada, który następnie należy dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR. Termin dokonania spisu upływa 31 grudnia. Zgodnie z tegoroczną nowelizacją ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, każdy posiadacz bydła, trzody chlewnej, owiec i kóz ma obowiązek dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada, co najmniej raz na dwanaście miesięcy, najpóźniej do 31 grudnia.

Więcej…
 
Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej

Więcej…Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej wzięło udział w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości upamiętnienia wydarzeń historycznych m.in. z Narodowego Święta Niepodległości, 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Nasz projekt zatytułowany „Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej”

Więcej…
 
Hubertus w Kole Łowieckim "Ponowa"

Więcej…W sobotę 4 listopada w Kole Łowieckim "Ponowa" w Niemczy odbyła się uroczystość św. Huberta. W tradycji łowieckiej dzień Św. Huberta obchodzony jest na początku listopada i oznacza on rozpoczęcie sezonu polowania jesienno-zimowego. Z tej okazji także w Niemczy zorganizowane zostało polowanie zbiorowe na dziki zakończone uroczystym spotkaniem myśliwych i tradycyjną biesiadą przy ognisku.

Więcej…
 
Przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Niemcza

Więcej…W sobotnie popołudnie 4 listopada przed remizą OSP w Niemczy licznie zebrani goście, poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych zastępów pożarniczych, a także mieszkańcy Niemczy świętowali przekazanie nowego wozu bojowego dla niemczańskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki zebranym środkom, a także uzyskanym dofinansowaniom udało się zakupić nowoczesny, fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FLD3C z napędem 4x4.

Więcej…
 
Nabór ofert na wyposażenie pracowni fizycznej w SP w Niemczy rozpoczęty

Więcej…Miło nam poinformować, że właśnie rozpoczęty został nabór ofert na wyposażenie pracowni fizycznej w SP w Niemczy. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie BIP: https://bip.um.niemcza.pl/bipkod/006/032

 
Wystawa z okazji Wszystkich Świętych

Więcej…Serdecznie zapraszamy mieszkańców Niemczy oraz gości Niemczy do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji Wszystkich Świętych. Wystawa zatytułowana „Dzieje kościoła świętego Wojciecha w Niemczy. Misja życia świętego Wojciecha” zostanie zaprezentowana w kościele św. Wojciecha w Niemczy, na terenie cmentarza komunalnego w dniu 1 listopada 2017 roku. Wystawę przygotował Niemczański Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej.

Więcej…
 
Zajęcia gimnazjalistów w „Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego”

Więcej…24 października uczniowie klas II i III gimnazjum brali udział w aktywnych formach nauczania w Krzyżowej. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów w ramach Projektu Ligi Mistrzów na start! Uczniowie uczyli się wykorzystania TIK w tworzeniu animacji poklatkowych, czego efektem były krótkie filmiki animowane. Część uczniów brała udział w zajęciach terenowych z ekologii i zapoznała się z alternatywnymi źródłami energii oraz w zajęciach laboratoryjnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS