Wielka obrona Niemczy 2017

Śledzik niemczańskich Emerytów

Więcej…Śledzik niemczańskich Emerytów 2018 w kawiarence „Pod Łabędziem”, w której pani Ewa serwuje najlepszą kawę na południe od Wrocławia. Po raz pierwszy to sympatyczne spotkanie poprowadził nowy Prezes Niemczańskiego Koła Emerytów i Rencistów Pan Tadeusz Tecki.

Więcej…
 
JOANKI na uroczystościach 80 lat PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA we Wrocławiu

Więcej…Dnia 4.03.2018 r. na zaproszenie Prezesa Rodziny Rodła – Wrocław, pana Tadeusza Szczyrbaka, Zespół Taneczny JOANKI ze Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z panem Burmistrzem G. Kosowskim , Wiceburmistrzem K. Figzałem i p. Dyrektor A. Kuźmińską wziął udział w obchodach 80 rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków Spod Znaku Rodła we Wrocławiu wpisany w kalendarz obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie.

Więcej…
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Niemczy

Więcej…W sobotę 3 marca 2018r. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy. Było to trzecie z rzędu i ostatnie już z cyklu spotkań, jakie corocznie odbywają wszystkie jednostki OSP w naszej gminie. Ludzie, którzy dla ratowania życia innych czasami zapominają o swoim własnym spotkali się, aby podsumować ubiegły rok, porozmawiać o tym, co się wydarzyło i o tym, co jest planowane w tym roku.

Więcej…
 
Sukcesy sportowe uczniów z klasy V

Więcej…2 marca 2018 r. zostały rozegrane Rejonowe Zawody w Mini Piłkę Siatkową „trójek” w Olesznej. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: L. Łuczak, L. Szumilas, H. Mandziej, O. Szachniewicz, K. Kajrys, W. Dworzańska, B. Kasprowicz, J. Stępień, A. Kurlenda, N. Malinowska – zajęła I miejsce, a drużyna chłopców w składzie: H.Szuszkiewicz, K. Łuczak, Sz. Palimąka, J. Stępień, D. Sikora i G. Berzin - zajęła II miejsce.

Więcej…
 
Zapraszamy na wykłady w Bibliotece Miejskiej w Niemczy

Więcej…Stowarzyszenie Niemcza-Partnerstwo Miast i Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy zapraszają na dwa wykłady: "Artyści plastycy i twórcy rzemiosła artystycznego w Niemczy do 1945 roku" zreferowane przez Reiner Sachs z Referatu Kultury Konsulatu Generalnego we Wrocławiu oraz "Spirytualizm karkonoski" przedstawiony przez dr hab. prof. Tomasza Nowaka. Na to wydarzenie zapraszamy w środę 7 marca 2018 r. o godz. 17.00 do siedziby Biblioteki w Niemczy.

 
POWIADOMIENIE O ZMIANIE ADRESU POCZTY ELEKTRONICZNEJ

Więcej…Stowarzyszenie Ślężanie LGD uprzejmie informuje, iż z dniem 30 marca 2018 r., przestanie funkcjonować adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Nowe adresy e-mail, przez które można kontaktować się ze Stowarzyszeniem LGD Ślężanie to: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Tekst: Biuro Stowarzyszenia Ślężanie LGD

 
Kierownicy Posterunków Policji powiatu dzierżoniowskiego otwarci na problemy mieszkańców.

Więcej…Kierownicy Posterunków Policji w Piławie Górnej, Pieszycach, Niemczy i Łagiewnikach, chcąc być jeszcze bliżej społeczeństwa i wsłuchać się w jego głos, będą dyżurować w każdy poniedziałek pomiędzy godzinami 10:00 a 14:00.

Więcej…
 
Informacja dla organizacji społecznych

Więcej…Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe i podmioty uprawnione mogą w dowolnym czasie wychodzić z inicjatywą ogłaszania konkursu ofert na realizację zadań publicznych (art. 12) oraz w dowolnym czasie składać uproszczone oferty realizacji zadań publicznych, których czas realizacji zamyka się w 90 dniach a wartość dofinansowania nie przekracza 10.000,00 zł (art. 19a).

Więcej…
 
Uzyskaj 99% dofinansowania na swój pomysł dzięki Grupie LGD Ślężanie

Więcej…23 lutego w Niemczańskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie". W trakcie spotkania pracownik Biura LGD Jolanta Czaplińska przedstawiła nową możliwość pozyskania dofinansowania projektów lokalnych w ramach grantów LGD. Jest to bardzo przyjazna forma pozyskania środków na działalność publiczną, ponieważ poziom dofinansowania wynosi aż 99% wartości przedsięwzięcia, a 4/5 dofinansowania otrzymuje się z chwilą podpisania umowy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?