Wielka obrona Niemczy 2017

XV Dolnośląskie Spotkania z Młodym Czytelnikiem „Z Książką na Walizkach”

Więcej…7 czerwca 2018 r. na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy odbyło się spotkanie uczniów klasy V i klasy III b z pisarką Magdaleną Zarębską. Młodzi czytelnicy mieli zaszczyt uczestniczyć w największej w naszym regionie imprezie upowszechniającej czytanie wśród najmłodszych Dolnoślązaków.

Więcej…
 
Wycieczka w ramach projektu "Wielki Plan"

Więcej…Dnia 9 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka Przedszkola Publicznego w Niemczy, zrealizowana w ramach projektu "Wielki plan". Celem podróży 111 uczestników (dzieci i rodziców) była edukacja przyrodnicza i historyczna w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Uczestnicy mogli poznać historię miasta Rosenau, wziąć udział w lekcji fizyki i optyki w Parku Żywiołów, w lekcji historii, zwiedzając "Straszną Sztolnię", w edukacyjnej zabawie z pływającą wodą w "Ogrodzie Wody".

Więcej…
 
Zaproszenie na spotkanie autorskie z Anną Szepielak

Więcej…Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Wilkowie Wielkim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Anną J. Szepielak. Spotkanie odbędzie się w bibliotece w Wilkowie Wielkim 16 czerwca br. o godz.16-tej. Autorka znanych i lubianych powieści takich jak "Przekroczyć rzekę", "Wspomnienia w kolorze sepii", Młyn nad Czarnym Potokiem", "Dworek pod lipami", "Francuskie zlecenie", i "Francuski klejnot" przyjedzie do nas na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki" PEŁNIA" działającego w bibliotece od dziesięciu lat, pod patronatem Instytutu Książki w Warszawie.

Więcej…
 
Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom w Bibliotece w Przerzeczynie Zdroju

Więcej…Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci. 8 czerwca uczniowie kl. I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju i z oddziału przedszkolnego zostali zaproszeni do wysłuchania baśni braci Grimm.

Więcej…
 
Zapraszamy na bezpłatną prelekcję w Wałbrzychu

Więcej…Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD przy współpracy z Biurem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na spotkanie informacyjne w Wałbrzychu, które odbędzie się 20 czerwca br. w godz. 10.00-15.00, w Ratuszu, Plac Magistracki 1, sala nr 26 (II piętro).

Więcej…
 
Zapraszamy do Podlesia na Noc Świętojańską

Więcej…Już w sobotę 16 czerwca 2018 r. w Podlesiu odbędzie się impreza pod nazwą Noc Świętojańska. Po raz siódmy Stowarzyszenie Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice oraz Niemczański Ośrodek Kultury przygotowują sobótkowe atrakcje. W tym roku zabawa startuje o godz. 18.00. Do tańca grać będzie zespół R&M. W programie imprezy m.in.: konkursyna najpiękniejszy wianek, najładniejszy strój świętojański damski i męski.

Więcej…
 
UWAGA! Certyfikaty językowe do odbioru!

Więcej…Informujemy, że osoby, które brały udział w kursach językowych z języka niemieckiego i angielskiego oraz ukończyły go egzaminem mogą od dnia dzisiejszego odebrać swoje certyfikaty i dyplomy ukończenia kursu w Wydziale Promocji i Rozwoju Lokalnego w Urzedzie Miasta i Gminy Niemcza (II piętro, pokój nr 12). UWAGA! Certyfikaty będą przekazywane wyłącznie osobiście do rąk osób, które ukończyły kurs!

 
Harry Potter podczas Nocy Bibliotek w Przerzeczynie Zdroju

Więcej…Do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek włączyła się również Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju. Tematem przewodnim w przerzeczyńskiej bibliotece był Harry Potter. Podczas spotkania uczestnicy zajęć losowali z tiary kartki przydzielające do jednego z czterech domów - Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin. Pierwszym zadaniem jakie musieli wykonać to różdżki oraz wymyślenie oryginalnego zaklęcia.

Więcej…
 
Wycieczka dla zbieraczy nakrętek

Więcej…5 czerwca świetlica szkolna Szkoły Podstawowej w Niemczy zorganizowała wycieczkę do Wrocławia dla dzieci, które w danym roku szkolnym przyniosły największą ilość nakrętek dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Rynku „Szlakiem wrocławskich krasnali” oraz po Ostrowie Tumskim „Szlakiem legend Ostrowa Tumskiego”. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Papugarni, gdzie dzieci karmiły papugi swobodnie latające nad głowami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?