Wielka obrona Niemczy 2017

Wycieczka do Parku Trampolin JUMP WORLD

Więcej…25 października 2017 r. klasa V pojechała na wycieczkę do Wrocławia sponsorowaną przez właściciela Parku Trampolin JUMP WORLD pana Jacka Radwańskiego. Dzięki uprzejmości sponsora mogliśmy korzystać z wszystkich atrakcji , wspaniale spędzić czas na sportowo.

Więcej…
 
Akcja przewonienia gazu - sprawdź szczelność instalacji!

Więcej…Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 30-31 października 2017 r. na terenie Gminy Niemcza, obszar miejski i wiejski, przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy. Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Więcej…
 
MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ zaprasza na wykład i mini-wystawę

Więcej…W najbliższy piątek (27.10.2017, godz. 18.00) Stowarzyszenie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ zaczyna swą działalność w lokalu przy ul. Piastowskiej 7 w Niemczy od mini-wystawy "Zapomniane skarby. Rekonstrukcja zestawu biżuterii wczesnośredniowiecznej na podstawie znalezisk z Radzikowa i Niemczy" i wykładu dr Aleksandry Pankiewicz "Wczesnośredniowieczna biżuteria z Niemczy i okolic". Wstęp wolny.

 
Wyjazd do Instytutu Austriackiego we Wrocławiu

Więcej…5 października 2017 uczniowie klasy IV B oraz V Szkoły Podstawowej w Niemczy, pod opieką p. Iwony Dobosz-Czyszczoń, p. Joanny Bagińskiej i p. Jolanty Kurak pojechali do Wrocławia na zajęcia z języka niemieckiego do Instytutu Austriackiego. Warsztaty językowe zostały ufundowane przez Instytut jako nagroda za zajęcie I miejsca w Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim, który odbył sie w zeszłym roku we Wrocławiu, a który wygrała Aurelia Duraj, reprezentując szkołę w Niemczy.

Więcej…
 
Zakończenie Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w Letohradzie

Więcej…W ramach Milenium Wielkiej Obrony Niemczy 1017-2017 czeskie miasto Letohrad, jako partner naszej Gminy, został gospodarzem uroczystego zakończenia XXVIII Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej "Bądźmy Rodziną". 22 października w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Letohradzie odbyła się Msza Święta w Intencji "Bądźmy Rodziną" w Europie.

Więcej…
 
2 lata Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" w Niemczy

Więcej…Minęły już dwa lata od powstania Centrum Spotkań „Polskie Gniazdo im. Św. Jana Pawła II” w Niemczy. Z tej okazji 16 października w budynku przy ul. Przedszkolnej 5 odbyły się uroczystości upamiętniające drugą rocznicę powstania Centrum Spotkań. Uroczystości rozpoczęły się w kaplicy Polskiego Gniazda, gdzie zaproszeni goście - Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź, Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła

Więcej…
 
Warsztaty architektury OSSA w Niemczy

Więcej…Od 14 października 2017 roku trwa kolejna edycja warsztatów OSSA, czyli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Tegoroczne warsztaty po raz pierwszy nie odbyły się w jednym z dużych miast Polski, a właśnie w niewielkiej Niemczy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Spotkania młodzieży odbywały się na terenie Zamku w Niemczy. Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski objął Honorowym Patronatem tegoroczną edycję Warsztatów OSSA.

Więcej…
 
Niemczańskie przedszkolaki uczciły Dzień Nauczyciela

Więcej…Dzień Nauczyciela nie jest wyłącznie zarezerwowany dla uczniów szkolnych. Przedszkolaki również świętują ten wyjątkowy dzień. 18 października w Przedszkolu Publicznym w Niemczy najstarsze dzieci pod kierownictwem opiekunek przygotowały piosenki i krótki program artystyczny, by uczcić Dzień Nauczyciela i podziekować za opiekę paniom przedszkolankom.

Więcej…
 
Urodziny Kubusia Puchatka w Przerzeczynie-Zdroju

Więcej…Miejska Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju i w tym roku zorganizowała „Urodziny Kubusia Puchatka”. Tego dnia zostali zaproszeni uczniowie NSP w Przerzeczynie-Zdroju i przedszkolaki z Przerzeczyna-Zdroju. Na początku zajęć mali miłośnicy misia o "Bardzo Małym Rozumku" wysłuchali książki o Kubusiu pt. „Puchatkowy ogród”

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS