Wielka obrona Niemczy 2017

WODA na Plus czyli uczymy nasze dzieci dobrych i zdrowych praktyk.

Więcej…Staraniem Radnej Rady Miejskiej w Niemczy Edyty Mielnik od stycznia 2018 r. placówki oświatowe Gminy Niemcza zostały objęte Pilotażowym programem Uzdrowisk Kłodzkich „WODA na Plus”. Program obejmuje Niepubliczne Szkoły Podstawowe w Przerzeczynie - Zdroju i Gilowie, Szkołę Podstawową w Niemczy oraz Przedszkole Publiczne w Niemczy. Koordynatorem programu w Gminie Niemcza jest Edyta Mielnik.

Więcej…
 
Drugi Bieg Tropem Wilczym w Niemczy

Więcej…W dniu 4 marca o godzinie 15:00 ruszy drugi w historii Bieg Wilczym Tropem w Niemczy organizowany przez ZHP 17 Drużynę Harcerską "Polana" w Niemczy Bieg rozpoczniemy pod ratuszem na niemczańskim rynku, natomiast zakończymy wspólnym ogniskiem nad Stawem Zamkowym. Trasa biegu wynosi 1963 metry, jest to data symbolizująca śmierć ostatniego Żołnierza Wyklętego. Nie będzie to jednak typowy bieg. Po drodze uczestników czekać będą różne zadania! Zachęcamy do wzięcia wszystkich niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej!

Więcej…
 
Wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczy do Schroniska "Azyl"

Więcej…Dnia 20 lutego odbył się wyjazd zorganizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej w Niemczy do schroniska dla zwierząt „Azyl” w Dzierżoniowie. Od listopada dzieci przynosiły karmy, płyny, koce dla psów. Uczniowie zaangażowani w zbiórkę mieli możliwość odwiedzić schronisko i przekazać wcześniej zebrane rzeczy. Po schronisku dzieci oprowadziła pani opiekująca się zwierzętami, która opowiadała o życiu psów w schronisku oraz udzielała odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci.

Więcej…
 
Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Niemczy

Więcej…Zgodnie z art. 133 Prawo oświatowe (Dz.U.2017.59 z późn. zm.) do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie. Obwód Szkoły Podstawowej w Niemczy obejmuje teren całej gminy. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Więcej…
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy na lodowisku

Więcej…12 lutego uczniowie ze świetlicy szkolnej, Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Niemczy pojechali na lodowisko do Świdnicy. Wycieczka miała na celu pokazanie dzieciom, jak można aktywnie spędzać czas wolny. Młodsi uczniowie ze świetlicy uczyli się jeździć na łyżwach korzystając z „lodowiskowych pingwinów”, a starsi doskonalili swoją technikę jazdy. Wspólny wyjazd zintegrował dzieci uczęszczające do naszej szkoły.

Więcej…
 
Pomóżmy pogorzelcom z Wilkowa Wielkiego

Więcej…Potrzeba pilnej pomocy pogorzelcom z terenu Gminy Niemcza! W piątek 9 lutego w godzinach popołudniowych w Wilkowie Wielkim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Mieszkańcy naszej Gminy w ciągu kilkudziesięciu minut całkowicie stracili dobytek swojego życia oraz dach nad głową. Na miejsce akcji przybyło kilka zastepów strazy pożarnej, którzy walczyli z płomieniami na poddaszu. W wyniku akcji ratunkowej całkowicie zalane zostało pomieszczenie na parterze i nie nadaje się ono do zamieszkania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na pogorzelisku obecny był Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski, który pomagał znaleźć tymczasowe lokum mieszkańcom zniszczonego budynku.

Więcej…
 
Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok szkolny 2018/2019

Więcej…Dyrekcja Przedszkola Publicznego w Niemczy ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Nabór dzieci na wolne miejsca w Przedszkolu Publicznym w Niemczy oraz oddziałach w Gilowie i Przerzeczynie Zdrój, odbywać się będzie w dniach od 20 lutego.2018r. do 20 marca 2018 roku. Rodzice/ opiekunowie kandydatów mogą pobrać wniosek wraz z załącznikami w Przedszkolu Publicznym ul. B. Chrobrego 21, 58-230 Niemcza oraz ze strony internetowej

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne - GRANTY

lgdW związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na GRANTY, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli JST z gmin członkowskich LGD Ślężanie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 23 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 13.30 w Niemczańskim Ośrodku Kultury, ul. Rynek 32.

Więcej…
 
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

P1090165Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często  wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 5 lutego, kiedy to dzieci z Przedszkola oraz z oddziałów w Gilowie i Przerzeczynie Zdr. bawiły się razem w przedszkolu. Tego dnia już od rana  pojawiały się kolorowe postacie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?