Wielka obrona Niemczy 2017

Turniej w badmintona ODWOŁANY!

Więcej…Urząd Miasta i Gminy Niemcza informuje, ze zaplanowany na dzień 9 czerwca 2018 roku Turniej Badmintona, organizowany przez Aniomatora "Orlika" został odwołany z powodów osobistych animatora. Turniej zostanie przeprowadzony w innym terminie.

 
Konkurs "Mistrz Matematyk"

Więcej…5 czerwca 2018 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy reprezentowali szkołę i gminę podczas I Regionalnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyk" w Łagiewnikach. Klasę II reprezentowali: Waldemar Terechowicz i Lucjan Araszczuk (opiekun p. A. Łysiak). Klasę III a reprezentowali: Oliwier Kajrys i Szymon Ryndak (opiekun p. K. Sudół). Klasę III b reprezentował: Bartosz Milak (opiekun p. J. Kwiatkowska). Miło jest nam poinformować, że Waldek Terechowicz i Bartek Milak otrzymali wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej.

Więcej…
 
Za nami XVII Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Wojsławicach

Więcej…W niedzielę 3 czerwca w Arboretum w Wojsławicach odbył się XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. Ks. dr Jana Dzierżonia zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Niemczański Ośrodek Kultury i Arboretum w Wojsławicach. Po raz kolejny udało się ją otworzyć na scenie plenerowej na terenie wojsławickiego folwarku. W tym roku w przeglądzie wzięły udział zespoły aż z 23 powiatów z terenu Dolnego Śląska.

Więcej…
 
Festyn Rodzinny w Gilowie

Więcej…W sobotę 2 czerwca społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie oraz Stowarzyszenie "Szkoła z baśni" zorganizowały Festyn Rodzinny z okazdji Dnia Mamy, Taty oraz Dziecka. W programie były występy przedszkolaków, uczniów klas I-IV, popisy taneczne,konkursy sprawnościowe i zabawy, przejażdżki na chopperach, trampolina, malowanie twarzy, stylizacje fryzur, kawiarenka z pysznymi ciastami, grill, licytacje domowych wyrobów i obficie zaopatrzony bufet.

Więcej…
 
Dzień Matki w tanecznym rytmie w wykonaniu zespołu "Joanki"

Więcej…Ubiegła niedziela w Niemczańskim Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem roztańczonych Joanek , które zaprezentowały występ pt. "Dzień Matki w tanecznym rytmie". Na scenie ośrodka kultury prezentowano pokazy tańca zarówno solowego, jak i grupowego oraz występy wokalne. Sala pękała w szwach, a wszyscy zaproszeni oraz przybyli goście byli pod wrażeniem prezentowanych umiejętności.

Więcej…
 
Pomóżmy "Grodzianom" zdobyć pierwsze miejsce!

Więcej…Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie SMS-owym Radia Wrocław na nasz niemczański zespół ludowy "Grodzianie"! Od 8 kwietnia wrocławska rozgłośnia rozpoczęła kolejną rywalizację w ramach Listy Przebojów Ludowych, tym razem w Edycji Wiosna 2018. O pierwsze miejsca walczy 5 zespołów z terenu Dolnego Śląska. Na chwilę obecną (7 notowanie) Grodzianie zajmują drugie miejsce z ilością 656 głosów. Nad nimi jest jedynie zespół Tacy Sami ze 141 głosami przewagi.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Więcej…W ramach XV DOLNOŚLĄSKICH SPOTKAŃ Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy gościć będzie Magdalenę Zarębską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Niemczy w najbliższy czwartek 7 czerwca b.r.

Więcej…
 

 
Dzień Dziecka w Wilkowie Wielkim
Więcej…Biblioteka i Świetlica środowiskowa w Wilkowie Wielkim zadbały, aby z okazji Dnia Dziecka zapewnić najmłodszym różne , ciekawe atrakcje. Malowanie na folii farbami dostarczyło dzieciom wiele radości. Pieczenie, ozdabianie i konsumowanie gofrów było atrakcją kulinarną, nie zabrakło też konkurencji sportowych i rozgrywek gier planszowych. Świetlica i biblioteka serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?