Wielka obrona Niemczy 2017

Joanki we Wrocławiu

Więcej…Już po raz drugi JOANKI wystąpiły we Wrocławiu na uroczystościach w ramach Jubileuszowego Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Tym razem Zespół Taneczny „JOANKI” zatańczył w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia na zaproszenie Rodziny Rodła. Po zakończonym występie wszyscy obejrzeli spektakl Wrocławskich Fontan.

Więcej…
 
Wernisaż wystawy Mariana Wódkiewicza i Niemczański Masterchef Junior

Więcej…Podczas wernisażu prac Mariana Wódkiewicza po raz pierwszy zaprezentował się Niemczański Masterchef Junior czyli nowa sekcja kulinarna, która rozpoczęła działalność w Niemczańskim Ośrodku Kultury. Z okazi wernisażu nasi najmłodsi kucharze przygotowali poczęstunek, na który złożyły się m.in. szaszłyki owocowe, lody wielosmakowe, sernik z polewą czekoladową i z owocami, pieczone przez dzieci ciasteczka, napoje owocowe wielosmakowe i cały szereg innych pięknie przyozdobionych dań.

Więcej…
 
Absolutorium dla Burmistrza Niemczy przyznane!

Więcej…Burmistrz Grzegorz Kosowski w dniu 30 maja 2018, podczas 42. sesji Rady Miejskiej Niemczy otrzymał absolutorium radnych z tytułu wykonania budżetu gminy Niemcza w roku 2017. Absolutorium to jedna z najważniejszych uchwał przyjmowanych przez radnych w drodze głosowania. Dokonywana jest na podstawie przedstawionego przez burmistrza sprawozdania, akt ten ma na celu stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w okresie roku.

Więcej…
 
Procesja Bożego Ciała w Niemczy

Więcej…Tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 31 maja miała miejsce przy ciepłej, słonecznej pogodzie. Zgodnie z niemczańską tradycją przygotowane były cztery ołtarze, w tym również – tradycyjnie - Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy. Procesja przebiegła bez zakłóceń, a uczestnicy na pewno przez następne lata będą mile wspominać tegoroczne Boże Ciało. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Bożego Ciała w Niemczy.

Więcej…
 
Zapraszamy do nowej sekcji w NOK

Więcej…Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza chętnych do nowej sekcji pod nazwą Niemczański MasterChef Junior. Sekcja stertuje w środę 30 maja o godz. 14.30. Dzisiaj nastąpi pierwszy sprawdzian umiejętności kulinarnych i pierwszy oficjalny poczęstunek przygotowany przez młodych mistrzów kuchni. Gośćmi wydarzenia będą wszyscy chętni, którzy przybędą na wernisaż malarstwa Mariana Wódkiewicza o godz. 16.30 do Sali widowiskowej NOK. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze wydarzenie.

Więcej…
 
EKO-EVENT w Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Więcej…W piątek 25 maja 2018 roku nastąpiła uroczysta inauguracja ogrodu przedszkolnego, kończąca realizację projektu "Wielki plan ". Rozpoczęła ją wychowanka przedszkola Lena Bilińska prezentując piosenkę "Wielki plan", następnie były podziękowania ludziom o wielkich sercach, którzy przyczynili się do modernizacji ogrodu. Dzieci z grupy "Smerfy" uświetniły rodzinną imprezę przedstawieniem "Na ratunek Ziemi". Atrakcyjne były także zabawy edukacyjne animatorów.

Więcej…
 
Festyn rodzinny w Gilowie już w ten weekend

Więcej…Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie i Stowarzyszenie „Szkoła z baśni” serdecznie zapraszają na festyn rodzinny w sobotę 2 czerwca 2018 roku w godzinach 16.00-22.00 na terenie plebanii w Gilowie. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyposażenie nowej klasy i szatni. Więcej informacji na plakacie.

Więcej…
 
Noc bibliotek

Więcej…Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy serdecznie zaprasza dzieci od lat 7 na wieczorne spotkanie w bibliotece w piątek 8 czerwca 2018 r. od godz. 18.00 do 21.00 Zapisy przyjmowane są w godzinach otwarcia Biblioteki do 1 czerwca b.r. Ilość miejsc ograniczona. NA DZIECI CZEKA MOC ATRAKCJI I NIESPODZIANEK.

 
NOK zaprasza na wernisaż!

DyrWięcej…ektor NOK Andrzej Kukuła i Marian Wódkiewicz serdecznie zapraszają dnia 30 maja 2018 tj. w najbliższą środę o godz. 16.30 na wernisaż prac malarskich Mariana Wódkiewicza. W programie wernisażu także „Muzyczna nostalgia” Janusza Małolepszego oraz poczęstunek przygotowany przez zespół: Niemczański MasterChef Junior. Cała impreza odbywać się będzie pod hasłem: ARTYSTYCZNA MAJÓWKA w NIEMCZAŃSKIM OŚRODKU KULTURY. SEDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Poniżej szczegóły na plakacie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?