Wielka obrona Niemczy 2017

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy

Więcej…10 października, w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy miało miejsce świętowanie Dnia Seniora. Na zaproszenie Dyrektora DPS Renaty Giży, przybył wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego Marek Piorun oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski. Zgromadzeni lokatorzy Domu Opieki Społecznej w Niemczy mieli okazję wysłuchać m.in. występu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Niemczy, uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczy, a także zespołu "Grodzianie"

Więcej…
 
Powiatowe ćwiczenia bezpieczeństwa "Obrona Niemczy 2017"

Więcej…W dniach 5-6 października 2017 roku w Niemczy odbyła się konferencja oraz powiatowe ćwiczenia aplikacyjno-praktyczne z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego pod kryptonimem "Obrona Niemczy 2017". Tegoroczne ćwiczenia odbywają się w naszym mieście, gdyż w 2017 roku Niemcza została mianowana Honorową Stolica Powiatu z okazji odbywającego się Milenium Wielkiej Obrony Niemczy 1017-2017.

Więcej…
 
Wycieczka do Bochenkowej zagrody

Więcej…Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie z klasy I i II SP w Niemczy pojechali na wycieczkę do Krzelkowa, gdzie spędzili czas w BOCHENKOWEJ ZAGRODZIE – gospodarstwie państwa Krzysztofa i Agnieszki Bochenków. Gospodarstwo to jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Pan Krzysztof oprowadził dzieci po całej zagrodzie i w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o hodowanych przez siebie zwierzętach.

Więcej…
 
Dzień Głośnego Czytania

Więcej…W piątek 29 września b.r. w bibliotece gościliśmy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Sudół oraz Panią Renatę Kukułę Prezes Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej. Pani Renata Kukuła przeczytała i opowiedziała dzieciom o historii zamku niemczańskiego i związaną z nim legendą "O miłości zbrodni i karze". Legenda ta dotyczy zachowanego do naszych czasów pomnika historii - Krzyża pokutnego.

Więcej…
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

Więcej…29 września 2017 r. w Niemczy zostały rozegrane pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe z kalendarza szkolnego. Jak co roku zawody te odbyły się nad stawem – tym razem towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda. Trasa wokół stawu została bardzo dobrze przygotowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Niemczy. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali niemczańscy strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej i p. Aleksandra Strzelińska.

Więcej…
 
7. Śląski Festiwal Kapusty w Arboretum Wojsławice

Więcej…Zgodnie z niemczańską tradycją, już po raz VII odbył się w Wojsławicach Śląski Festiwal Kapusty połączony z Konkursem Piosenki Biesiadnej "Biesiadowanie w kapuście". 1 października do Arboretum przybyło wielu gości, zarówno z całego powiatu dzierżoniowskiego, jak i z całego terenu Dolnego Śląska, by obserwować m.in. tradycyjny proces kiszenia kapusty.

Więcej…
 
Wyjazd klas III Szkoły Podstawowej w Niemczy do Bielawy na spektakl teatralny pt: „Pinokio”

Więcej…28 września klasy III udały do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie na spektakl pt: „Pinokio”. Scenariusz przedstawienia oparty został na powieści Carla Collodiego o drewnianym chłopcu, którego z kawałka drewna wystrugał poczciwy staruszek Dżeppetto. W czasie przedstawienia dzieci dowiedziały się dlaczego warto się uczyć, co to jest dobro i dlaczego od kłamania bolą brzuchy...

Więcej…
 
Nowości wydawnicze w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Miło nam poinformować, że dzięki staraniom Gminy Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Niemczy otrzymała dofinansowanie do zakupu nowości czytelniczych w wysokości 6.480,00 zł. Środki finansowe zostały pozyskane z Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy wspierania organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie zainteresowań dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Kolejny projekt w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dzięki wnioskowi, złożonemu przez Gminę Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Niemczy zakwalifikowała się do programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Realizatorem tego projektu o regionalnej nazwie „Dolnoślązak umie pływać 2017” jest Dolnośląska Federacja Sportu. Bierze w nim udział 15 uczniów klas I-III.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS