Wielka obrona Niemczy 2017

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na drodze krajowej nr 8!

Więcej…Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu informują, że w dniach od 26 maja do 4 czerwca tego roku na autostradzie A4 od Jędrzychowic do Wrocławia, na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na drodze krajowej nr 8 (Kudowa Zdrój – Kłodzko – Wrocław), na drodze krajowej S8 (Wrocław-granica województwa) i na drodze krajowej S5 (Wrocław-granica województwa) wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów związane z przemieszczaniem się wojsk.

Więcej…
 
Majowy grill u niemczańskich seniorów

Więcej…Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 2 w Niemczy 24 maja 2018 roku w ogrodzie jednego z członków Koła zorganizował kolejne spotkanie, na które przybyli również zaproszeni goście: radny Miłosz Wrzesiński, Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła, a także burmistrzowie Grzegorz Kosowski i Kazimierz Figzał wraz z Przewodnicząca Rady Miejskiej Moniką Szymańską-Śledź.

Więcej…
 
Zespół Joanki zaprasza na koncert z okazji Dnia Mamy!

Więcej…Zespół taneczny "Joanki" działający przy Szkole Podstawowej w Niemczy, pod przewodnictwem Joanny Bagińskiej serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Mamy. 3 czerwca o godzinie 16:00 w Niemczańskim Ośrodku Kultury bedzie mozna zobaczyć wyjątkowe wydarzenie, pełne kolorów, tańca i ruchu. Zapraszamy na ten występ mieszkańców Niemczy i okolic, a zwłaszcza wszystkie Mamy. Wstęp wolny. Projekt pn. „ Dzień Matki w tanecznym rytmie” dofinansowany jest w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Więcej…
 
Turniej badmintona na "Orliku"

Więcej…Animator "Orlika" w Niemczy oganizuje w dniu 9 czerwca 2018 roku o godz. 15.00 TURNIEJ BADMINTONA dla dzieci i młodziezy z terenu Miasta i Gminy Niemcza. Zapisy dokonywane będą w dniu turnieju od godziny 14:00 w biurze zawodów. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach.

Więcej…
 
Prace modernizacyjne ogrodu przed Przedszkolem Publicznym w Niemczy

Więcej…Trwają prace modernizacyjne na terenie ogrodu przed Przedszkolem Publicznym. Zamontowano zestaw sprawnościowy, odkryto zabytkową ścieżkę kamienną, utworzono ścieżkę sensoryczną, w chwili obecnej montowany jest podest, który będzie służył jako scena do występowania. W prace na terenie ogrodu z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice. Dyrektor i grono pedagogiczne pragnie podziękować panom: Adamowi Gawlikowi, Grzegorzowi Zaraś, Grzegorzowi Mielczarkowi i Adamowi Mandziej.

Więcej…
 
Wręczenie nagród w konkursie "Moja ulubiona bajka"

Więcej…W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja MiGBP w Niemczy zorganizowała konkurs plastyczny "Moja ulubiona bajka". Konkurs organizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: Przedszkola i Klasy I-III z terenu Miasta i Gminy Niemcza. Na konkurs wpłynęło 36 prac plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Nowak - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niemczy, Barbara Kałamaga - emerytowana dyrektor Przedszkola, Publicznego w Niemczy, Ewa Olszewska - starszy bibliotekarz MiGBP w Niemczy, wyłoniła laureatów w/w konkursu:

Więcej…
 
Wakacyjny autobus do Wojsławic oraz nowy rozkład ZKM na trasie Dzierżoniów-Niemcza

Więcej…Urząd Miasta i Gminy Niemcza oraz ZKM Bielawa informują, że od 21 maja 2018 roku do 30 września 2018 roku otwarte zostaną linie autobudowe łączące Niemczę z Arboretum Wojsławice. Dodatkowo wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów miejskich na trasie Dzierżoniów PKP - Niemcza Remiza. Zapraszamy do zapoznania się z nowym rozkładem jazdy.

Więcej…
 
Dar od firmy Leoni dla Szkoły Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dzięki staraniom gminnej komórki ds. oświaty firma Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Wierzbicach ufundowała dla Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy meble, siedziska oraz rolety o wartości 4.015 zł. Zakup nowego wyposażenia wpłynie na poprawę estetyki pomieszczeń. Za okazane wsparcie społeczność szkoły jest bardzo wdzięczna ofiarodawcom.

Więcej…
 
Warsztaty muzyczne "Eko eko ekologia" dla dzieci i nauczycieli w Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Więcej…Dzieci i nauczyciele naszej placówki wzięli udział w warsztatach muzycznych, które podsumowały wszelkie działania i zadania zawarte w projekcie grantowym "Wielki Plan" realizowanym w naszym przedszkolu, a zorganizowanym przez Fundusz Naturalnej Energii. Animatorka warsztatów pani Alina Zwoźniak poprzez fantastyczne, muzyczne zabawy edukacyjne poruszyła wiele zagadnień o tematyce ekologicznej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?