Wielka obrona Niemczy 2017

Zapraszamy na warsztaty biało-czerwone

Więcej…

Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej serdecznie zaprasza na warsztaty biało – czerwonewe wtorek 24 kwietnia o godz. 16.00 w siedzibie Towarzystwa. (obok biblioteki). W związku ze Stuleciem Niepodległości Polski oraz zbliżającym się Narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja będziemy wykonywać m.in. biało –czerwone kotyliony. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych dzieci i dorosłych.

Więcej…
 
Gmina Niemcza ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego!

Więcej…Gmina Niemcza znalazła się w gronie gmin, które uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymały dotację celową w łącznej puli 3 milionów złotych! Dzięki pomocy finansowej w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2018" Gmina Niemcza otrzymała 140 tysięcy złotych na zadanie pod nazwą "Budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Niemczy".

Więcej…
 
Oferta realizacji zadania publicznego z art. 19a

Więcej…Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie podaje się do publicznej wiadomości ofertę realizacji zadania publicznego pn: "Joanki w Monteux" złożoną przez Stowarzyszenie Niemcza - Partnerstwo Miast. Ewentualne uwagi do oferty należy zgłaszać do 30.04.2018 do godziny 14:00 pisemnie na adres UMiG Niemcza, Rynek 10, 58-230 Niemcza lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Powiatowy Dzień Kombatanta z niemczańskim akcentem

Więcej…W środę 18 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przypomnienia ważnych chwil polskiej historii, a przede wszystkim do przekazania wyrazów wdzięczności i szacunku tym, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim. Wśród kombatantów nie brakło również niemczańskiego akcentu, jakim była obecność pana Czesława Markowicza.

Więcej…
 
Turniej tenisa ziemnego dla amatorów

Więcej…Animator "Orlika" w Niemczy organizuje w dniu 3 maja 2018 roku w godzinie 12:00 "Turniej tenisa ziemnego dla amatorów". Zapisy przyjmowane będa w dniu imprezy od godz. 11:00 do 12:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju.

 
"Zajęcia alternatywne" w Krzyżowej

12 kwietnWięcej…ia uczniowie klas I - VII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju wzięli udział wyjeździe do Krzyżowej. W ramach projektu "Ligi Mistrzów na Start" uczniowie uczestniczyli w "Zajęciach alternatywnych" podczas których określali wiek wybranych drzew na podstawie zmierzonego obwodu pnia, obserwowali pod lupą owady i rośliny, i mogli posłuchać jakie dźwięki wydają złapane owady.

Więcej…
 
Teatr Kasztelanii Niemczańskiej laureatem F-ART.

Więcej…Miło nam poinformować, że spektakl Teatru Kasztelanii Niemczańskiej pt. Miłość i zazdrość został zakwalifikowany do Finału Wojewódzkiego Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych F-ART. Decyzją Rady Artystycznej przeglądu nasz teatr zaprezentuje się w konkursie w dniu 9 maja 2018 w Kłodzkim Centrum Kultury jako pierwszy tj. o godz. 10.00. Teatr Kasztelanii Niemczańskiej powstał w Niemczańskim Ośrodku Kultury i zaprezentował swój pierwszy spektakl w dniu 11 marca 2018 z okazji święta pań i panów.

Więcej…
 
JAJKO WIELKANOCNE Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej

Więcej…Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej co roku organizuje spotkania świąteczne dla swoich członków. W tym roku na świątecznie zaplanowano spotkanie wielkanocne. W sobotę 14 kwietnia w lokalu La Festa w Niemczy spotkało się spore już grono wielopokoleniowego towarzystwa, które w roku bieżącym świętuje swój 25 jubileusz pracy.

Więcej…
 
ZAPRASZAMY do KINA 9D w Niemczy

Więcej…Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na super atrakcję już w najbliższy poniedziałek i wtorek. W dniach 16-17 Kwietnia do Niemczy pod Ośrodek Kultury zawita Kino Mobilne 9D. Zawsze otwarte od 12:00 do 20:00. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie zamontowana na kołach. Niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, magiczne okulary, klakson, dym, smyrające żyłki, wibracje i świetny system audio.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?