Wielka obrona Niemczy 2017

Nowy Prezes Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Niemczy

Więcej…

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 28 grudnia gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Przewodnicząca PZERiI Oddział Dzierżoniów Pani Helena Sendyk przedstawiła współzałożyciela i długoletniego Przewodniczącego Koła Nr 2 w Niemczy oraz w imieniu Zarządu Głównego wręczyła Panu Jerzemu Procków – „w uznaniu wybitnych zasług dla związku” – Złota Odznakę Honorową.

Więcej…
 
Przedszkole Publiczne- laureatem VIII edycji konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii. WIELKI PLAN

Więcej…Zwycięski projekt "Wielki plan" w konkursie grantowym ogłoszonym przez GAZ-SYSTEM S.A przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, to projekt ekologiczny, dzięki któremu Przedszkole Publiczne w Niemczy popularyzować będzie zdrowy styl życia i pomysł na ochronę środowiska naturalnego własnego "regionu". Zaplanowane w projekcie działania będą łączyły ze sobą zarówno dzieci z placówki w Niemczy oraz z oddziałów w Gilowie i Przerzeczynie Zdrój, ich rodziców i środowisko lokalne.

Więcej…
 
Darmowa pomoc prawna w 2018 roku

Więcej…Od dnia 2 stycznia 2018 r. z bezpłatnej porady prawnej, udzielanej w ramach Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.Powiat Dzierżoniowski zorganizował 4 takie punkty - czynne od poniedziałku do piątku, zlokalizowane w:

Więcej…
 
Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami

Więcej…Od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegną stawki opłat za gospodarowanie odpadami na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, zrzeszającego: Gminę Miejską Dzierżoniów, Gminę Dzierżoniów oraz Miasto i Gminę Niemcza.Stawki opłaty za gospodarowanie odpadami, od 1 stycznia 2018 roku będą wynosić dla nieruchomości zamieszkałych:

Więcej…
 
Rodzinne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Niemczy przygotowali dla swoich rodziców i bliskich program słowno-muzyczny pod hasłem „Rodzinne kolędowanie”. Wśród zaproszonych gości byli też Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza p. Grzegorz Kosowski, dyrektor Przedszkola Publicznego p.M.Bagińska, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Publicznego i przedszkolaki z najstarszej grupy

Więcej…
 
Wzruszające jasełka w Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Więcej…Przepiękny taniec w akompaniamencie chwytającej za serce muzyki - tak można w skrócie opisać jasełka, które miały miejsce w Przedszkolu Publicznym w Niemczy. W odpowiedzi na specjalne zaproszenie, Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski wraz z Inpektorem ds. Oświaty Marzeną Krzyśko odwiedzili przedszkolaki, które zaprezentowały przygotowywaną przez długi czas choreografię do utworów w wykonaniu Andrea Bocellego.

Więcej…
 
Uczniowie szkoły w Przerzeczynie z wizytą w dzierżoniowskiej straży pożarnej

Więcej…12 grudnia 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Udaliśmy się bowiem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Więcej…
 
Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

Więcej…W czasie świątecznych przygotowań uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy nie zapomnieli o tych najbardziej potrzebujących ciepła, miłości i wspólnego kolędowania. 18.12.2017r. dzieci odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Niemczy. Wspólnie śpiewane kolędy rozbrzmiewały na jadalni wypełniając serca mieszkańców dobrocią, a rozmowy przy stolikach były formą wymiany doświadczeń. Dzieciaki okazały wiele życzliwości i ciepła mieszkańcom.Tekst: K.Sudół

Więcej…
 
Szósty Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy

Więcej…W niedzielę na niemczańskim rynku po raz kolejny odbył się Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy. W Rynku pod kościołem spotkało się wielu mieszkańców Niemczy. W trakcie Jarmarku wystawiali się lokalni przedsiębiorcy i twórcy. Goście mieli do dyspozycji kilkanaście stoisk z wyrobami ręcznymi i wypiekami. Na scenie śpiewały i tańczyły przedszkolaki z niemczańskiego Przedszkola Publicznego oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 415

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS