Wielka obrona Niemczy 2017

Mammobus na niemczańskim Rynku

Więcej…Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań.

Więcej…
 
Udział Szkoły Podstawowej w Niemczy w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim we Wrocławiu

Więcej…10 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu odbył się międzyszkolny Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim, pod patronatem Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec i Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego we Wrocławiu. 26 szkół i zespołów szkolno- przedszkolnych z Wrocławia i okolic zaprezentowało wiersze, piosenki, etiudy i przedstawienia teatralne.

Więcej…
 
Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Więcej…Szanowni Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Miasta i Gminy Niemcza. Uprzejmie informuję, iż zgodnie z art. 269 ust. 1 pkt 1 oraz art. 272 ust. 22 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. Prawo wodne (Dz.U. poz. 1566 z późn. zm.), od 1 stycznia 2018 r. osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej, będące:

Więcej…
 
Szkolenia dla grantobiorców LGD Ślężanie

Więcej…Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku o POWIERZENIE GRANTU. Szkolenia dotyczyć będą przygotowania dokumentacji konkursowej oraz warunków naboru. Zakres projektu grantowego: Realizacja wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i artystycznych dla mieszkańców obszaru LSR

Więcej…
 
Już w najbliższy wtorek XVII Kawa dla Przedsiębiorców!

Więcej…10 kwietnia o godz. 18 odbędzie się kolejne spotkanie networkingowe organizowane przez Klub Przedsiębiorców Ziemi Dzierżoniowskiej. Na kawę do Hotelu Versant zapraszamy wszystkich Przedsiębiorców, którzy chcą poszerzyć swoją sieć kontaktów biznesowych, wymienić doświadczenia i wzajemnie inspirować się nowymi pomysłami na biznes. Jest to jedyne takie spotkanie w naszym powiecie, dlatego warto tam być i wyróżnić się na tle konkurencji.

Więcej…
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego

Więcej…Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego informuje, iż w dniu 19 kwietnia 2018 roku (czwartek) po godzinie 8.00 odbędzie się akcja odbierania odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego. Szczegóły poniżej i w załączniku.

Więcej…
 
Warsztaty Wielkanocne w Towarzystwie

Więcej…Towarzystwo Miłośników Niemczy we wtorek 27 marca gościło w swojej siedzibie ponad dwudziestkę dzieci z mamami i babciami. Wszyscy uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zainicjowanych przez członkinię Towarzystwa Mariolę Słobodzińską–Kielar. Warsztaty poprzedził udział Towarzystwa w Niemczańskim Jarmarku Wielkanocnym.

Więcej…
 
Gmina Niemcza sygnatariuszem Deklaracji Sudeckiej

Więcej…W czwartek 29 marca Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski podpisał Deklarację Sudecką, tym samym zamykając listę sygnatariuszy tegoż dokumentu. Składając podpis wśród ponad 100 innych włodarzy gmin i powiatów Burmistrz Niemczy przyłącza się do wizji stworzenia nowego, spójnego planu modernizacji i rozwoju południowej części województwa dolnośląskiego. Przyjęcie strategii dla Przedgórza Sudeckiego i Sudetów na lata 2020-2030 oraz włączenie jej do strategii całego województwa dolnośląskiego pozwoli Gminie Niemcza ubiegać się o znaczne środki finansowe z budżetu państwa i Unii Europejskiej w najbliższych latach.

Więcej…
 
Nowy nabór na granty z LGD

Więcej…Informujemy, że w dniach 03-27.04.2018  będzie trwał nabór wniosków zadania projektu grantowego na „Realizacja wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i artystycznych dla mieszkańców obszaru LSR” (np. warsztaty m in. kulinarne, artystyczne czy plastyczne, szkolenia, rajdy, wydarzenia integrujące, konkursy, przeglądy artystyczne i inne). Ogłoszenie o naborze znajduje się pod  linkiem TUTAJ. Znajdziecie tam Państwo informacje oraz niezbędne dokumenty do pobrania. Zapraszamy do składania wniosków. Termin upływa 27.04.2018 r. o godzinie 12:00

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 424

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?