Wielka obrona Niemczy 2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w niemczańskiej podstawówce

Więcej…3 września 2018 roku oficjalnie zakończyły się wakacje i rozpoczął się rok szkolny. Nie iczanej było w Szkole Podstawowej w Niemczy. W czasie uroczystego apelu Dyrektor szkoły Anna Kuźmińska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorza przywitali przybyłych uczniów, zarówno tych kontynuujących naukę, jak i pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą. W części artystycznej zaprezentowały się Joanki pod przewodnictwem pani Joanny Bagińskiej, które zaprezentowały krótki występ taneczny.

Więcej…
 
Dożynki parafialne w Gilowie

Więcej…

W minioną niedzielę w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Gilowie odbyły się uroczystości dożynkowe. Święto plonów stanowi piękny element polskiej kultury, a uroczystości dożynkowe są nie tylko wyrazem pielęgnowania tradycji narodowej, ale też wdzięczności Bogu i Matce Bożej za pomyślnie zakończone żniwa oraz zebrane zboże, owoce i inne plony. Dożynki parafialne w Gilowie miały bardzo uroczysty charakter.

Więcej…
 
Dożynki w Sołectwie Podlesie i Ruszkowice

Więcej…Jak co roku w Sołectwie Podlesie odbyły się Dożynki Wiejskie, które są podziękowaniem rolników za zebrane plony. Organizatorem dożynek było Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice, Rada Sołecka ora Niemczański Ośrodek Kultury. Starostą dożynek był Piotr Mielnik, a starościną Edyta Mielnik, wieniec uwity przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich

Więcej…
 

 
Planowe wyłączenie wody w Niemczy oraz Wilkowie Wielkim

Więcej…Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Dzierzoniowie informuje, że w związku z planowym wyłaczeniem wody w dniu 29.08.2018 od godz. 8:00 do godz. 15:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Niemczy oraz Wilkowa. W czasie wyłączenia woda dla mieszkańców będzie dostarczana beczkowozem. Po wykonaniu włączenia dokonamy płukania sieci wodociągowej. Po płukaniu zostaną pobrane próbki wody dnia 30.08.2018 r. a następnie 03.09.2018 r. Wyniki zostaną przesłane do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Więcej…
 
Zapraszamy na VII Zlot Motocykli im. Franka Bondarczuka

Więcej…Już 16 września zapraszamy do wzięcia udziału w VII Zlocie Motocykli im. Franka Bondarczuka w Niemczy! O godzinie 11:00 na parkingu przy Austerii Niemczańskiej rozpocznie się zbiórka uczestników, pół godziny później rozpocznie się parada motocykli drogami i ulicami Gminy Niemcza. Po paradzie przewidziane są m.in. koncerty, pokazy motocyklowe, konkursy z nagrodami oraz smaczny poczęstunek.

Więcej…
 
Konsultacje projektu Rocznego programu współpracy Gminy Niemcza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019

Więcej…Podaje się do konsultacji publicznej treść projektu Rocznego programu współpracy Gminy Niemcza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019. Termin konsultacji wyznacza się na czas od 20.08.2018r. do 03.09.2018r.
Uwagi, wnioski i propozycje należy składać pisemnie w sekretariacie UMiG Niemcza lub mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Informacja o wyniku weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2019 w Gminie Niemcza

Więcej…Zgodnie z treścią §7 ust. 1 Zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Gminie Niemcza na rok 2019, po posiedzeniu Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego z dnia 20.08.2018 r. ogłasza się listę projektów, które zostały zweryfikowane pozytywnie i zostaną poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, oraz listę projektów odrzuconych wraz z uzasadnieniem weryfikacji negatywnej.

Więcej…
 
Zapraszamy na Dożynki do Podlesia

Więcej…Niemczański Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice serdecznie zapraszają na DOŻYNKI WIEJSKIE W PODLESIU już w najbliższą sobotę 25 sierpnia 2018 roku. Dożynki rozpoczną się o godzinie 17.00. W programie imprezy o godz. 17.30 Misterium chleba z udziałem zespołu GRODZIANIE, o godz. 18.00 zabawa taneczna przy zespole ALEZJA. Organizatorzy zapewniają bufet przygotowywany przez Koło Gospodyń Wiejskich Podlesia i Ruszkowic oraz liczne niespodzianki i atrakcje. Szczegóły poniżej na plakacie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 437

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?