Wielka obrona Niemczy 2017

Wakacje w Bibliotece

Więcej…Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy serdecznie zaprasza dzieci od lat 7 na zajęcia wakacyjne organizowane w bibliotece. Zajęcia będą organizowane w miesiącu lipcu i sierpniu w każdy wtorek i piątek  od godz.11.00 do 13.00. Wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w zajęciach.

 
Rejs po Odrze dla dzieci z Nowej Wsi Niemczańskiej

Więcej…Rodzinny rejs statkiem po Odrze, taki wyjazd został zorganizowany przez sołtysa Nowej Wsi Niemczańskiej Jarosława Dydo. Rejs odbył się statkiem Nerida. START: Przystań Kardynalska (na Wyspie Piasek) - Muzeum Narodowe - Most Pokoju - Urząd Wojewódzki - Most Grunwaldzki - Wieża Ciśnień - Jaz Szczytniki - Przystań ZOO - Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy Opatowickiej – POWRÓT: Przystań Kardynalska na Wyspie Piasek.

Więcej…
 
Ostatni dzwonek w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…W piątek 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Uroczysty apel w sali gimnastycznej placówki rozpoczął się od wysłuchania hymnu Polski oraz wprowadzenia sztandaru szkoły. Kolejno wystąpiły uczennice w występach wokalnych i recytatorskich. Nastepnie Dyrektor Anna Kuźmińska, wraz z Burmistrzem Niemczy Grzegorzem Kosowskim wręczyła Specjalne Nagrody Burmistrza dla uczniów, których wyniki w nauce były wybitne oraz tym, którzy osiągnęli wzorowe lub bardzo dobre zachowanie na przestrzeni roku.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego w Gilowie

Więcej…

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w NSP Gilów rozpoczęła się wspólną mszą w zabytkowym, starym kościele. Na sali wiejskiej zebrali się uczniowie z rodzinami, pracownicy szkoły, burmistrz Grzegorz Kosowski, przewodnicząca RM Monika Szymańska-Śledź i proboszcz Grzegorz Jakuszewski. Dyrektor szkoły podsumowała wyniki nauczania i zachowania.

Więcej…
 
Ostatni występ najstarszych przedszkolaków

Więcej…Ależ to była zabawa! 21 czerwca w Niemczańskim Ośrodku Kultury rodzice oraz zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Niemczy Monika Szymańska-Śledź, inspektor ds. oświaty Marzena Krzyśko, Dyrektor Przedszkola Publicznego Marta Bagińska oraz Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła mieli okazję zobaczyć niesamowite pożegnanie najstarszych przedszkolaków w ich osobostym wykonaniu.

Więcej…
 
Pożegnanie gimnazjalistów w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dla tegorocznych uczniów 3 klasy gimnazjum ostatni dzwonek zadzwonił wcześniej, niż innym uczniom Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy. Już w czwartek 21 czerwca miało miejsce pożegnanie klas trzecich. W trakcie uroczystego apelu, na który został zaproszony m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź oraz inspektor ds. oświaty Marzena Krzyśko, wręczono Nagrody Specjalne Burmistrza dla najlepszych uczniów, którzy osiągnęli średnią ponad 5.0 oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre.

Więcej…
 
Żakinada 2018, czyli pożegnanie klas trzecich

Więcej…16 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemczy odbyła się uroczysta żakinada, w której uczestniczyła klasa III gimnazjum, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się pięknie zatańczonym polonezem, było wiele radości i łez wzruszenia. Po zakończonym programie artystycznym na gości czekał poczęstunek, nie zabrakło też barwnie przygotowanej oprawy muzycznej, a nad wszystkim bacznie czuwali rodzice.

Więcej…
 
Kolejne środki finansowe dla Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Niemczy

Więcej…Gmina Niemcza pozyskała z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu kwotę 5.550 złotych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy. Z pozyskanych środków zakupiono meble biurowe, stolik zabiegowy, wagę magnetyczną ze wzrostomierzem, parawan, aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, stetoskop, tablicę do badania widzenia barwnego, przenośną apteczkę wraz z wyposażeniem.

Więcej…
 
Noc Świętojańska w Podlesiu

Więcej…Już po raz ósmy odbyła się w Podlesiu Noc Świętojańska. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bufetu KGW Podlesie Ruszkowice, bawić się przy muzyce niezawodnego zespołu R&M oraz uczestniczyć w obrzędach świętojańskich prowadzonych przez dyrektora Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzeja Kukułę. Swoje stoisko przygotowali także Mali Niemczańscy Kucharze wraz z Mariolą Słobodzińską Kielar, których gofry i lemoniada cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?