Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Inwestycje w Gminie Niemcza WYSTARTOWAŁY!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Inwestycje w Gminie Niemcza WYSTARTOWAŁY!!!

Po niespełna tygodniu od umieszczenia na naszej stronie informacji o pozyskaniu przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego funduszy na nowe inwestycje w Gminie Niemcza, informujemy, że inwestycje wystartowały i rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane.

ULICA WIEJSKA

Jako pierwsza wystartowała inwestycja pod nazwą: „Przebudowa ulicy Wiejskiej w Niemczy” dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Ziemnych i Transportowych TOMTRANS Tomasz Mucha z Bielawy. Zgodnie z podpisaną już umową wykonanych zostanie szereg prac przy renowacji drogi oraz położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa o długości ok. 300 m długości. Poniżej na zdjęciach prezentujemy pierwszy etap prac, który jest jednocześnie ostatnią szansą by zobaczyć historyczną nawierzchnię kamienną drogi.

Poniżej zdjęcia z rozpoczętych prac budowlanych:

Burmistrz Jarosław Węgłowski podpisał także umowy z wykonawcami kolejnych inwestycji, które ruszą w najbliższych dniach.

DROGA W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ

Wykonawcą zadania pod nazwą „Przebudowa Drogi Gminnej nr 117491D w Nowej Wsi Niemczańskiej” dofinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych, jest Spółka STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o. z Wysokiej. Nowy dywan asfaltowy drogi w Nowej Wsi Niemczańskiej będzie liczył 904 m długości.

Poniżej zdjęcie z podpisania umowy na wykonanie zadania.

CHODNIK KIETLIN – WILKÓW WIELKI

W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy kolejnej inwestycji, którą jest: „ Przebudowa Drogi Lokalnej 11751D polegająca na budowie chodnika od miejscowości Kietlin do miejscowości Wilków Wielki – Etap II” dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podpisana już została umowa z wykonawcą zadania, którym będzie Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała z Ząbkowic Śl. Chodnik z kostki betonowej o szerokości 1,5 m będzie miał długość 760 m. Koszt inwestycji to kwota 425 tys.zł.

Poniżej zdjęcie z podpisania umowy na wykonanie zadania.

O przebiegu inwestycji będziemy informowali na bieżąco.