Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza IV MIEJSCE dla Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DACH. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego DACHL zorganizowanym 13.12.2018r. w Zespole Szkół Społecznych w Bielawie wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych i Szkół Podstawowych powiatu dzierżoniowskiego. Szkołę Podstawową im. B. Chrobrego w Niemczy reprezentowali uczniowie klasy VIII B:
1. NATALIA NOWAK
2. HUBERT CZYSZCZOŃ
3. KACPER GOŹDZIARSKI
4. BARTOSZ TOMCZUK
Konkurs był dwuetapowy: pierwsza część polegała na zrozumieniu przeczytanych tekstów w języku niemieckim, a druga sprawdzała wiedzę uczniów z takich dziedzin jak: geografia, historia, polityka, sport, literatura i sztuka krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Iwona Dobosz-Czyszczoń