Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Jadłodzielnia Nemczańska czeka na poświąteczne dania. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Jadłodzielnia Nemczańska czeka na poświąteczne dania.

W imieniu władz naszego miasta przypominamy, że zamiast wyrzucać nadmiar kupionego czy przygotowanego jedzenia, można spożytkować je w inny sposób – dzieląc się z innymi. Zwłaszcza teraz po Świętach kiedy dań i posiłków często mamy w nadmiarze, zamiast wyrzucać można zanieść do lodówki znajdującej się w przedsionku naszego kościoła parafialnego w Niemczy. Właśnie w tym celu staraniem Burmistrza lodówka została przywieziona do Niemczy. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji dzielenia się posiłkiem.

W Polsce rocznie marnuje się około 5-9 milionów ton jedzenia, głównie w gospodarstwach domowych. Wśród przyczyn wyrzucania, poza zepsuciem i przekroczeniem terminu przydatności do spożycia, pojawiają się też: przygotowywanie zbyt dużej ilości jedzenia oraz zbyt duże zakupy. Ta ostatnia przyczyna jest szczególnie wyraźnie widoczna właśnie w Święta.