Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła - spotkanie z sołtysami w Baszcie Miejskiej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła – spotkanie z sołtysami w Baszcie Miejskiej

W piątek 8 kwietnia odbyło się w Baszcie Miejskiej spotkanie z sołtysami Gminy Niemcza poświęcone zagadnieniom  obecnych możliwości zdobycia dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła.

Sołtysów przywitał Zastępca Burmistrza Niemczy Leszek Lupa, który opowiedziało o swoich doświadczeniach z zamianą źródła ciepła i podkreślał, że warto starć się bo kwota dofinansowania jest naprawdę korzystna czyli  do 35 tys. zł, i znacząco pomaga w przeprowadzeniu całej inwestycji.

Spotkanie prowadziła przedstawicielka Punktu konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze Magdalena Gnojek. Punkt prowadzony jest przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, który tworzą wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego i działa w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym (Dworzec PKP) przy ul. Sienkiewicza 18  w Dzierżoniowie.

Na spotkanie w Baszcie przybyli Sołtysi: Danuta Drabik z Kietlina, Piotr Mielnik z Podlesia, Jarosław Dydo z Nowej Wsi Niemczańskiej, Tomasz Palimąka z Wilkowa Wielkiego oraz Przewodnicząca Rady Sołeckiej z Gilowa: Marta Pinkosz – Dziedzic.

Podczas spotkania omówiono m.in.: możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany pieców stałopalnych i termomodernizacji budynków mieszkalnych.

W ponad godzinnej dyskusji, sołtysi uzyskali odpowiedzi na liczne pytania i konkretne problemy danych wsi.

Zdobyte przez nich informacje o możliwościach dofinansowania, przekażą mieszkańcom swoich sołectw.

Po uzgodnieniu z prowadzącą spotkanie przekazujemy bardzo ważne komunikaty dla mieszkańców poniżej:

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z informacji na temat możliwości zdobycia dofinansowania

Zawartych na stronie Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska:

w zakładce Dofinansowanie dla mieszkańców – Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze.

Wszelkich informacji oraz pomocy w załatwieniu dotacji pomagają

bardzo kompetentne konsultantki Punktu,

kontakt telefoniczny: 517 566 696 lub 519 422 470

poniżej relacja zdjęciowa ze spotkania: