Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza JOANKI na uroczystościach 80 lat PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA we Wrocławiu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

JOANKI na uroczystościach 80 lat PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA we Wrocławiu

Dnia 4.03.2018 r. na zaproszenie Prezesa Rodziny Rodła – Wrocław, pana Tadeusza Szczyrbaka, Zespół Taneczny JOANKI ze Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z panem Burmistrzem G. Kosowskim , Wiceburmistrzem K. Figzałem i p. Dyrektor A. Kuźmińską wziął udział w obchodach 80 rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków Spod Znaku Rodła we Wrocławiu wpisany w kalendarz obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie.

a

Podczas uroczystego spotkania w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, dziewczęta z Zespołu Tanecznego JOANKI prowadzonego przez p. Joannę Bagińską zaprezentowały swoje umiejętności w tańcach narodowych, ludowych i specjalnie na tę okazję przygotowanego układu z flagami w kolorach narodowych . Występ zespołu był bardzo gorąco oklaskiwany przez wszystkich uczestników uroczystości i z pewnością był miłym akcentem obchodzonego święta.

mt_gallery: