Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Już niedługo wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Już niedługo wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego serdecznie zaprasza młodzież do startu w czerwcowych wyborach do  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego VIII kadencji.

Okręg nr 27 obejmuje Powiat Dzierżoniowski, który wybiera 1 reprezentanta.

Poniżej informacja UMWD oraz szczegóły w załączonych dokumentach.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w dniu 27 stycznia 2023, wydał postanowienie, ws. zarządzenia wyborów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, które zgodnie ze Statutem odbędą się w sposób powszechny w dniach 5-26 czerwca 2023.

Za przeprowadzenie wyborów odpowiedzialna będzie Komisja Wyborcza. W jej skład wchodzi 12 osób. Pierwsze sześć osób zostało wybranych przez MSWD i SWD.

MSWD powołał do Komisji Wyborczej:

Alinę Prochasek – Przewodniczącą Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM,

Michała Radonia – Radnego Honorowego i wieloletniego koordynatora MSWD,

Huberta Taładaja – Koordynatora Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, doktoranta na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistę, ds. młodzieżowych rad,

Waldemara Weihsa – Prezesa Fundacja „Merkury”, Radnego Honorowego i wieloletniego opiekuna MSWD.

SWD powołał do Komisji:

Stanisława Huskowskiego – obecnego Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, byłego Posła, Senatora i Prezydenta Wrocławia.

Po ukonstytuowaniu Komisji Wyborczej o wszystkich aktualizacjach będziemy informowali na bieżąco.

Poniżej dokumenty:

pismo Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Postanowienie-Przewodniczacego-Sejmiku-Wojewodztwa-Dolnoslaskiego-z-dnia-27-stycznia-2023r

Statut-Mlodziezowego-Sejmiku-WD