Już za tydzień uroczystość GMINA NIEMCZA W HOŁDZIE PATRIOTOM – przedstawiamy program wydarzenia i zapraszamy do udziału

Uroczystość zaplanowana na niedzielę 14 maja, rozpocznie Msza św. w  kościele parafialnym w Niemczy o godz. 11.00.

W Mszy wezmą udział poczty sztandarowe, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mieszkańcy oraz licznie zaproszeni goście.

Po Mszy w orszaku prowadzonym przez Wojskową Kompanię Honorową nastąpi przejście wszystkich uczestników przez Rynek, następnie ulicą Ratuszową do Parku Zamkowego.

W Parku obędzie się uroczyste osłonięcie skweru Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich oraz oficjalne ogłoszenie nadania nazwy dla naszego parku: Park Zamkowy im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Wydarzenie będzie także uświetniało zakończenie jednej z najważniejszych inwestycji w naszym mieście, związanej z rewitalizacją Parku Zamkowego.

Po zakończeniu uroczystości w Parku wszyscy uczestnicy przejdą na Plac przed Basztą Miejską. Podczas drugiej w tym dniu uroczystości nastąpi odsłonięcie tablicy z nową nazwą Placu Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza.

W tej części wydarzenia będziemy mogli usłyszeć wojskowe salwy honorowe oraz  Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego  w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zarówno w parku jak i na placu przed basztą wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych, wszyscy obecni zostaną zaproszeni na koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Orkiestra będzie grała na pierwszym tarasie murów Baszty, a dla chętnych zostaną przygotowane miejsca do siedzenia przed murami w okolicach placu zabaw.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości i skorzystania z rzadkiej możliwości uczestniczenia w święcie z oprawą asysty wojskowej oraz wspaniałym koncertem muzycznym w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poniżej plakat wydarzenia