Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Kolejny nowy odcinek drogi w Nowym Roku w Niemczy, w dzielnicy Jasinek - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Kolejny nowy odcinek drogi w Nowym Roku w Niemczy, w dzielnicy Jasinek

Nowy Rok 2023 powitaliśmy kolejną nową nawierzchnią drogi gminnej, tym razem w dzielnicy Niemcza- Jasinek. Wartość wykonanej nawierzchni to kwota  153 750,00 zł brutto, z czego kwota 116 777,92 zł pochodziła ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Pana Jarosława Węgłowskiego.

Wykonany odcinek drogi długości 210 metrów w części zwanej popularnie przez mieszkańców wąwozem, należał do najbardziej zdegradowanych, w całej długości drogi i stanowił już zagrożenie dla ruchu pojazdów. Stąd decyzja o rozpoczęciu prac w Jasinku, od tego właśnie odcinka drogi. Jest to pierwszy etap prac, które przy modernizacji drogi w Jasinku będą nadal kontynuowane.

Jakie prace zostały wykonane?

Modernizacja wewnętrznej drogi gminnej na odcinku 210 mb i szerokości 3,0 mb polegała na: wyrównaniu i wzmocnieniu podbudowy mieszanką tłuczniową, ułożeniu geosiatki z włókien szklanych, wykonaniu warstwy wiążącej z asfaltobetonu, skroplenie nawierzchni emulsją asfaltową, wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu, jednostronne ułożenie krawężników betonowych.