Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Komunikat w sprawie możliwości nabywania węgla w okresie do 30 kwietnia 2023 r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Komunikat w sprawie możliwości nabywania węgla w okresie do 30 kwietnia 2023 r.

Do naszej gminy przytransportowano już 150 ton węgla o nazwie  orzech i 50 ton węgla o nazwie groszek, który został już dostarczony mieszkańcom. Obecnie zamówiono kolejne 25 ton węgla groszku i 150 ton węgla orzecha.

Jednocześnie informujemy, że Mieszkańcy zainteresowani zakupem węgla proszeni są o pilne dostarczenie zaświadczeń do firmy PPHU ROMAG Romuald Paszkiewicz celem złożenia zamówienia. Węgiel jest zamawiany na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, zgłaszanym przez uprawnionych do tego  mieszkańców.

A osoby uprawione do dodatku węglowego chcące zakupić węgiel po preferencyjnej cenie, zobowiązane są od 02.01.2023r. do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Niemczy.

Węgiel dla Mieszkańców Gminy Niemcza sprzedawany jest po preferencyjnej cenie – 2 000,00 zł brutto w punkcie dystrybucji (Os. Podmiejskiej 24 w Niemczy Kontakt telefoniczny: 515 764 191).

Obecnie dostępny jest w asortymencie, dobrze palący się – orzech.

Mieszkańcy, którzy do dnia 31.12.2022 r. nie dokonali zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonali takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, mają możliwość zakupu węgla jeszcze do 30 kwietnia 2023.

Ilość paliwa stałego niezakupionego w pierwszym okresie tj. do 31.12.2022r.,  powiększa limit paliwa w drugim okresie tj. od 01.01.2023 do 30.04.2023r.

O kolejnych dostawach będziemy informować na bieżąco.

wniosek o wydanie zaświadczenia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Niemczy

Zaświadczenie wniosek

poniżej zdjęcia ze składu w Niemczy: