Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Koncert skrzypcowy „Od Händla do muzyki celtyckiej”- 20 września, o godzinie 18:00 w Wojnowicach. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Fundacja Ars Activa, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i Zamek na wodzie w Wojnowicach zapraszają  na koncert skrzypcowy „Od Händla do muzyki celtyckiej”, który odbędzie się w niedzielę, 20 września, o godzinie 18:00 w Wojnowicach.

W programie są utwory J.F. Händla i H. Purcella oraz muzyka celtycka z Wysp Brytyjskich, Normandii i Galicji. Koncert wykona skrzypek Mariusz Monczak. Studiował w Nowym Jorku i w Montrealu gdzie otrzymał tytuł magistra i doktora w dziedzinie muzyki. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w najbardziej renomowanych salach jak Carnegie Hall i w Lincoln Center w Nowym Jorku, Place des Arts w Montrealu, Sala Unii w Rotterdamie, Konserwatorium im P. Czajkowskiego w Moskwie, Zamku Królewskim w Warszawie, Grand Theater w Wuxi. Jako solista i kameralista występuje z licznymi orkiestrami na całym świecie.

Podczas wydarzenia będą również czytane fragmenty książki „Dziennik roku zarazy” D. Defoe. „Od Händla do muzyki celtyckiej” już trzeci koncert z cyklu „Muzyka i literatura czasów zarazy”. Wcześniejsze prezentowały wielkich kompozytorów Telemanna, Bacha i Piazzoli.

Bilety na koncert są w cenie 30 złotych. Z powodów epidemiologicznych liczba miejsc ograniczona do 25. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 796-969-558. Więcej informacji na stronach Fundacja Ars Activa i Zamek na wodzie w serwisie Facebook.